850 odbiorców bez prądu na terenie Powiatu Drawskiego. Dziś spodziewane kolejne przyłączenia

850 odbiorców bez prądu na terenie Powiatu Drawskiego. Dziś spodziewane kolejne przyłączenia

Podczas dzisiejszego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiciel Energa Operator poinformował zespół, że na godzinę 16.00 bez prądu na terenie Powiatu Drawskiego pozostaje około 850 odbiorców. Dziś w godzinach wieczornych ta liczba powinna zmaleć ze względu na trwające w terenie prace. Aktualnie prace energetyków trwają w pobliżu miejscowości Gudowo, Linowno, Żołędowo, Głębokie, Krężno, Stare Worowo, Grabin, Nowe Laski, Niwka, Głęboczek i Ostroróg.  

Przedstawiciel służb energetycznych poinformował, że w dniu jutrzejszym przyjeżdżają na teren Powiatu Drawskiego dodatkowe zespoły służb energetycznych wraz ze specjalistycznym sprzętem. Zespoły od godzin porannych zostaną rozlokowane w kolejnych miejscach, gdzie występują problemy z zasilaniem.

Przedstawiciel Nadleśnictwa Drawsko przekazał informację, że leśnicy pracują w lesie udrożniając dojazdy pożarowe i główne drogi leśne. Według wstępnych szacunków w nadleśnictwach wichury wyrządziły wiele szkód. W dniach 16 – 21 luty w Nadleśnictwie Drawsko szkody powstały na 49000 m3, w Nadleśnictwie Czaplinek 12000 m3, w Nadleśnictwie Złocieniec 30420 m3, w Nadleśnictwie  Świerczyna 20000 m3, w Nadleśnictwie Borne Sulinowo 32500 m3. Jak przyznają leśnicy rozmiar szkód może być jeszcze większy ze względu na dodatkowe szacowania zniszczeń.

Dziś z Drawska Pomorskiego wyjechali kadeci ze szkoły pożarniczej w Poznaniu i Częstochowie. Za prace na rzecz lokalnej społeczności kadetom przed odjazdem podziękował Starosta Drawski Stanisław Cybula oraz mł. bryg. Andrzej Podolak – Zastępca Komendanta PSP w Drawsku Pomorskim.

W środę wieczorem spodziewany jest przyjazd kolejnych strażaków tym razem ze szkoły pożarniczej z Bydgoszczy. Nowi kadeci będą prowadzili działania na obszarach leśnych przy usuwaniu kolejnych powalonych drzew. Praca kadetów ma przyspieszyć usuwanie szkód i przywracanie infrastruktury energetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *