Szpital w Drawsku – nowe informacje w sprawie zmiany operatora.

Szpital w Drawsku - nowe informacje w sprawie zmiany operatora.

2 lutego w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim podczas posiedzenia Zarządu Powiatu, miało miejsce podpisanie umowy dzierżawy pomiędzy Powiatem Drawskim, a Spółką NAFIS S.A. z siedzibą w Poznaniu. Umowa została zawarta na okres 20 lat do 31 marca 2042 roku.

W trakcie spotkania podpisano trójstronne porozumienie pomiędzy Powiatem Drawski, Spółką Szpitale Polskie, a Spółką Nafis. Jak poinformował nas Jakub Michalak prezes zarządu spółki Szpitale Polskie – podpisane trójstronne porozumienie jest konieczne dla niezakłóconego dalszego funkcjonowania szpitala w Drawsku Pomorskim. Spółka Szpitale Polskie S.A. z uwagi na sytuację finansową nie jest w stanie w dalszym ciągu kontynuować działalności w ramach Drawskiego Centrum Specjalistycznego – byłoby to z ryzykiem dla tego szpitala, a także samej spółki, która jest teraz w procesie restrukturyzacji i nie stać jej na utrzymywanie tego szpitala – komentuje prezes.

W ślad za podpisanym porozumieniem jeszcze tego samego dnia zarządy Szpitali Polskich S.A. oraz NAFIS S.A. podpisały wniosek o cesję kontraktu NFZ. Dziś (04.02) odbyła się wideokonferencja z udziałem dyrektora ZOW NFZ, Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli oraz Wicestarosty Mariusza Nagórskiego z zarządami NAFIS i Szpitali Polskich oraz dyrekcją szpitala, na której uzgodniono dalszy plan działania w sprawie cesji kontraktu z NFZ. Jak dodaje prezes spółki Szpitale Polskie – w całej sprawie bardzo aktywnie współdziałają ze spółką zarówno Starostwo, NFZ, a także Wojewoda Zachodniopomorski.

W spółce Szpitale Polskie obecnie trwają przygotowania do przeprowadzenia całego procesu zmiany operatora, które łączą się z ogromnym nakładem pracy. Spółka musi na nowego operatora przenieść pracowników, ale także personel kontraktowy oraz szereg różnorakich umów. Kluczową kwestią pozostaje też budowa lądowiska dla helikopterów, która jest konieczna dla utrzymania działalności Szpitalnego Oddziału Ratunkowego po dniu 1 lipca 2022 r. W tym względzie NAFIS również będzie przejmował ten proces, który de facto Szpitale Polskie nie są w stanie przeprowadzić.

Planem spółki Szpitale Polskie jest to, by 1 kwietnia wszystkie sprawy dotyczące drawskiego szpitala zostały zamknięte. Umożliwi to sfinalizowanie planów zmiany operatora. Ostatnim elementem tych działań będzie podpisanie cesji kontraktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *