Seria pijanych kierowców na drogach Powiatu Drawskiego [WIDEO]

Seria pijanych kierowców na drogach Powiatu Drawskiego  [WIDEO]

Początek Nowego Roku w powiecie drawskim pokazał, jak wielu nieodpowiedzialnych kierowców wsiada za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Policjanci z drawskiego Ogniwa Ruchu Drogowego jak i podległych komisariatów w niespełna dwie doby zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy kierowali swoimi samochodami po spożytym wcześniej alkoholu.

Do pierwszego zdarzenia doszło na terenie Złocieńca w sylwestrowy poranek. Kierujący samochodem m-ki Kia stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało 50 – letni mieszkaniec Złocieńca kierował samochodem będąc po użyciu alkoholu.

Tego samego dnia około godz. 21:20 policjanci drawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Żabinek 20 – letniego kierującego samochodem m-ki Audi, który jak się okazało oprócz tego, że nie posiadał uprawnień do kierowania, wsiadł za kierownicę będąc po użyciu alkoholu.

Do kolejnego zatrzymania doszło w sylwestrową noc. Około godz. 04:30 także funkcjonariusze drawskiego Ogniwa Ruchu Drogowego udali się na miejsce zdarzenia drogowego i zatrzymali kierującego samochodem m-ki BMW 34 – letniego mężczyznę, który mając ponad 2 promile w wydychanym powietrzu uderzył w drzewo.

Niespełna godzinę później na jednej z czaplineckich ulic policjanci zatrzymali kierującego, mieszkańca Czaplinka, który jak wynikało ze zgłoszenia jechał cała szerokością jezdni. W wyniku sprawdzenia okazało się, że 34 – letni mężczyzna kierował swoim pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości – miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce około godz. 07:00 na terenie Drawska Pomorskiego. 35 – letni mężczyzna kierując samochodem m-ki VW Passat uderzył w drzewo, a następnie wjechał do rowu. W zdarzeniu poszkodowana została pasażerka. W wyniku sprawdzenia okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do ostatniego zatrzymania doszło w niedzielny wieczór około godziny 20:55 na jednej ze złocienieckich ulic. Kierujący samochodem m-ki Peugeot na widok radiowozu przyspieszył i gwałtownie skręcił w znajdujący się w pobliżu parking. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd i sprawdzili znajdującego się w nim kierującego i pasażera. W wyniku przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu okazało się, że 20 – letni mężczyzna kierował samochodem mając pół promila w wydychanym powietrzu.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *