Bestialsko zabijali zwierzęta. Prokurator zakończył śledztwo

Bestialsko zabijali zwierzęta. Prokurator zakończył śledztwo

Do tej głośniej i wyjątkowo bulwersującej sprawy doszło w kwietniu 2018 roku.

Na fermie w gminie Barwice dochodziło do bestialskich zachowań. Dwóch pracowników firmy młotkiem zabijało zwierzęta. Świnie konały godzinami, były całe zakrwawione. Jeden z pracowników nie wytrzymał. Wszystko nagrał ukrytą kamerą, a filmy z tych okrutnych mordów wysłał Ogólnopolskiemu Towarzystwu Ochrony Zwierząt OTOZ Animals z Gdańska. Wtedy sprawa wyszła na jaw. Towarzystwo zawiadomiło Policję i Prokuraturę. Drawstyczny film opublikiwany został również w mediach. Po wielu miesiącach trwania śledztwa Prokuratura Rejonowa w Szczecinku zakończyła działania.

Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy w 2018 roku mieli ze szczególnym okrucieństwem uśmiercić łącznie 223 świnie w fermie w Przybkowie pod Barwicami. Pierwszy z nich, Sławomir H., pełnił funkcję kierownika fermy. Drugi, Piotr T., był na fermie lekarzem weterynarii. Według prokuratory mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu.

Obaj mężczyźni nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Za uśmiercenie zwierząt ze szczególnym okrucieństwem grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *