Na widok radiowozu zaczął uciekać

Na widok radiowozu zaczął uciekać

Policjanci z Komisariatu Policji w Złocieńcu zatrzymali 25 – letniego mężczyznę, który jadąc samochodem m-ki VW Touran na widok radiowozu zaczął gwałtownie przyspieszać.

Około godz. 03:30 złocienieccy policjanci patrolując teren miasta zauważyli pojazd m-ki VW Touran, którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Na widok radiowozu kierujący zaczął gwałtownie przyspieszać. Policjanci udali się w pościg za kierującym, który pomimo wydawanych widocznych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, uciekał w kierunku Sośnicy, a następnie Czaplinka.

Mężczyzna próbując uciekać przed radiowozem zjechał w leśną drogę, po czym w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo.

Kierujący wraz z pasażerem zostali obezwładnieni i zatrzymani. W trakcie sprawdzenia okazało się, że mężczyzna ten kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, mając blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swoje czyny mieszkaniec Czaplinka odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *