Kogeneracja – czym jest i jak skutecznie ją wdrożyć?

Kogeneracja – czym jest i jak skutecznie ją wdrożyć?

Zmniejszenie śladu węglowego i neutralność energetyczna to dwa cele, które zostały postawione przed europejskimi gospodarkami. Realizacja ich jest możliwa wyłącznie w odpowiedzialnym działaniu i współpracy na wielu płaszczyznach, ale w ramach działań skoncentrowanych na branży energetycznej. Jedną z możliwości, by wpisać przedsiębiorstwo w panujący trend jest wdrożenie wysokosprawnej kogeneracji.

Czym ona jest? To jednoczesna produkcja dwóch rodzajów energii – elektrycznej i cieplnej. Kombinacja ta daje niemal nieograniczone możliwości. Wysokowydajne silniki na paliwa gazowe CAT służące kogeneracji to obecnie serce wielu układów, które są podstawą energetyczną przedsiębiorstw, a niekiedy stanowią niezbędne zabezpieczenie w przypadku sieciowych przerw w dostawie prądu. System wymienników może z kolei samodzielnie wymienić energię cieplną na parę technologiczną, chłód lub ciepłą wodę – w zależności od tego, co jest niezbędne w codziennej działalności.

Eneria zapewnia wydajność

                Eneria – wyłączny partner Caterpillar w zakresie sprzedaży i montażu silników gazowych w ramach systemów kogeneracyjnych zajmuje się kompleksowym przygotowaniem oferty, w skład której wchodzi nie tylko sam transport czy montaż, ale także gruntowne analizy potrzeb i sytuacji rynkowej. Systemy kogeneracyjne oddawane są „pod klucz”, co oznacza, że klient otrzymuje wdrożoną, w pełni funkcjonalną instalację. Dodatkowym atutem jest wsparcie pozakupowe – Eneria przeprowadza także pełny serwis zamontowanych urządzeń i rozwiązań, które zawsze można także modyfikować według własnych obserwacji oraz zaleceń specjalistów. Najważniejsza jest funkcjonalność i wydajność, a tych w przypadku urządzeń Enerii i Caterpillar nie brakuje.

Elektroenergetyka to branża, w której nie warto iść na skróty. Korzystanie z usług specjalistów zapewni maksymalną możliwą żywotność urządzeń i efektywność, która bezpośrednio wpłynie na wyniki finansowe. Dzięki Enerii pojawia się więc szansa na wprowadzenie biznesu na zupełnie inny poziom. To nie tylko efektywniejsze wykorzystywanie jednego paliwa, ale także nowe możliwości, jakie otrzymuje przedsiębiorstwo. Pełną ofertę Enerii można znaleźć na stronie internetowej https://eneria.pl/oferta/kogeneracja/. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu specjaliści Enerii pomogą wybrać optymalne rozwiązanie dla każdej firmy, która myśli o oszczędnościach i  szeroko pojętej ekologii. Modernizacja to jeden z aspektów budowania przewagi nad konkurencją z myślą o długofalowej strategii pozycji lidera w każdej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *