Wojskowi Strażacy ze Złocieńca weszli w struktury KSRG

Wojskowi Strażacy ze Złocieńca weszli w struktury KSRG

Strażacy z jednostki wojskowej w Złocieńcu będą częściej dysponowani do zdarzeń. Z dniem 6 grudnia 2021 r. Komendant Główny PSP włączył do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego złocieniecką jednostkę.

To efekt podpisanego wcześniej porozumienia pomiędzy wojskiem, a strażą.
W spotkaniu inicjującym, które odbyło się kilka tygodni temu wziął udział Dowódca Brygady płk dypl. Dariusz MACHULA wraz z komendantem Wojskowej Straży Pożarnej ze Złocieńca mł. chor. Hubertem MAKARĄ oraz Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim st. bryg. mgr. inż. Paweł DYMECKI

Wojskowi strażacy ze Złocieńca będą wyjeżdżali do wszystkich zdarzeń w których będzie konieczność ratowania życia, zdrowia i mienia. Strażacy dysponują nowoczesnym sprzętem i w kilka chwil mogą opuścić złocieniecka jednostkę aby pospieszyć na ratunek. Strażacy wielokrotnie byli dysponowani do różnorodnych zdarzeń. Położenie jednostki w pobliżu drogi krajowej nr 20-ścia ma duże znaczenie dla podejmowanych działań. Jednostka jako pierwsza może dojechać do wypadków do których dochodzi na trasie Złocieniec – Czaplinek.

Wojskowi Strażacy ze Złocieńca weszli w struktury KSRG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *