Rząd zamyka kluby i dyskoteki. Zmniejsza też limity w obiektach. Nowe dane

Rząd zamyka kluby i dyskoteki. Zmniejsza też limity w obiektach. Nowe dane

Dziś Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał informację o nowych obostrzeniach i zmianach rządu w zakresie walki z pandemią.

Zasady będą mieć trzy obszary. Pierwszym to ustawa dotycząca dania pracodawcom możliwości sprawdzenia pracowników testami na koronawirusa. Jak dodał minister, projekt jest obecnie dyskutowany w PiS.

Drugi element to obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek dla 3 grup: medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych – poinformował minister.

Trzeci obszar to restrykcje. Musimy podjąć bardziej radykalne decyzje – poinformował Niedzielski. – Dokonujemy zmiany zasad stosowania certyfikatów, któremu będzie towarzyszyć obniżenie limitów z 50 proc. do 30 proc. Najważniejsze jest to, żeby ten limit mógł być w jakikolwiek sposób przekroczony to organizator będzie musiał wykazać, że weryfikuje certyfikaty. W innym wypadku nie ma możliwości przekraczania tego limitu – wyjaśnił Niedzielski.

Chcemy również wykorzystać okres ferii, żeby wydłużyć okres nieobecności dzieci w szkołach. Te kilka dni poprzedzające święta, od 20 do 23 grudnia, oraz okres po świętach będzie okresem zdalnej nauki. Ten okres potrwa do 9 stycznia i potem wrócimy do stacjonarnego nauczania – poinformował minister.

Ograniczeniu ulegnie również funkcjonowanie klubów i dyskotek z wyłączeniem okresu sylwestrowego.

Od 15 grudnia:

  • obniżenie limitu obłożenia lokali do 30 proc.
  • obniżenie limitu do 30 proc. w kinach, teatrach, obiektach sakralnych
  • w kinach dodatkowo zakaz konsumpcji
  • zamknięte kluby i dyskoteki.. 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie nie będzie to obowiązywać przy maksymalnej liczbie 100 osób podczas organizowanego wydarzenia
  • ograniczenie w środkach transportu do 75 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *