Profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Eryk Krasucki otrzymał grant na swoje badania

Profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Eryk Krasucki otrzymał grant na swoje badania

Przez najbliższe cztery lata dr hab. Eryk Krasucki, który jest mieszkańcem Drawska Pomorskiego, a jednocześnie Profesorem Uniwersytetu Szczecińskiego będzie mógł rozwijać swoje prace badawcze. Profesor na swoje działania otrzyma ponad 600 tysięcy złotych. To efekt wygranej w konkursie OPUS21 organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki.

Projekt zatytułowany „Przedstawicielstwo Komunistycznej Partii Robotniczej Polski/Komunistycznej Partii Polski przy Komitecie Wykonawczym Międzynarodówki Komunistycznej (1921-1938). Historia, kadry, kultura organizacyjna” to kontynuacja zainteresowań E. Krasickiego Kominternem, którym zaciekawił go prof. Jerzy W. Borejsza z Instytutu Historii PAN.

Jak napisał dziś w mediach społecznościowych Profesor Krasucki – bardzo żałuję, że Profesor nie doczekał tego momentu, na pewno bardzo by się ucieszył. Radość pomniejsza też informacja sprzed kilku dni, o śmierci Swietłany Rozental, znakomitej archiwistki, dobrego ducha polskich badaczy przyjeżdżających do Rosyjskiego Państwowego Archiwum Historii Społeczno-Politycznej w Moskwie. Bez Swiety to już będzie wyglądało zupełnie inaczej. Wspominam tych bliskich mi ludzi, bo nauka to sztafeta i mnóstwo zobowiązań zaciąganych w różnych momentach. Biegnę więc dalej, mam nadzieję, że bez specjalnych potknięć.

Fot. Paweł Miedziński

Profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Eryk Krasucki otrzymał grant na swoje badania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *