Pożar kamienicy w Szczecinku. Dramatyczne nagranie z akcji ratunkowej

Pożar kamienicy w Szczecinku. Dramatyczne nagranie z akcji ratunkowej
Fot. Iszczecinek.pl

Przed godziną 17:00 na ulicy Limanowskiego w Szczecinku zauważono dym wydobywający się z klatki schodowej i okien mieszkań znajdujących się na poddaszu kamienicy. W ogniu znalazło się mieszkanie, w którym przebywali mieszkańcy. Portal iszczecinek dotarł do nagrania z dramatycznej akcji ratunkowej, którą przeprowadzili strażacy wspólnie z osobami postronnymi.

Pożar objął część mieszkań znajdujących się na poddaszu. Z budynku ewakuowano wszystkich mieszkańców. Z mieszkań, w których wybuchł pożar ewakuowano pięć osób, w tym dzieci. W dramatycznej akcji ratowniczej pomagał jeden z mieszkańców oraz osoba postronna. Osoby podtrute dymem trafiły pod opiekę zespołów ratownictwa medycznego.

Trwa dogaszanie pożaru. Część mieszkań znajdujących się na poddaszu nie będzie prawdopodobnie nadawała się do zamieszkania. Na miejsce przybył burmistrz i jego zastępcy oraz przedstawiciele Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta oraz nadzór budowlany. Na chwilę obecną nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

Zobacz nagranie z dramatycznej akcji ratunkowej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *