Paweł Szefernaker odwiedza samorządowców. W Czaplinku otworzył jedną z inwestycji

Paweł Szefernaker odwiedza samorządowców. W Czaplinku otworzył jedną z inwestycji

Wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker spotkał się dziś w czaplineckim ratuszu z przedstawicielami Gminy Czaplinek. Podczas spotkania zaprezentowane zostały zadania inwestycyjne Gminy Czaplinek zrealizowane, i które niebawem zostaną realizowane, ze środków pozyskanych z programów rządowych od 2019 roku, w tym z Funduszu Dróg Samorządowych, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych i Programu Polska Cyfrowa.

Paweł Szefernaker odwiedza samorządowców. W Czaplinku otworzył jedną z inwestycji

Zaprezentowane zostały następujące inwestycje: przebudowa ulicy Chrobrego w Czaplinku – z dofinansowaniem w kwocie 498 531 zł, przebudowa ulicy Gdańskiej w Czaplinku – z dofinansowaniem w kwocie 496 993 zł, budowa ścieżki pieszo-rowerowej na nadbrzeżu jeziora Drawsko w Czaplinku – II etap odcinek o długości 520 mb – z dofinansowaniem w kwocie 500 000 zł, budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w dwóch miejscowościach popegeerowskich: Siemczyno i Niwka – z dofinansowaniem w kwocie 2 500 000 zł.

Trwały dyskusje na temat rozstrzygnięcia pierwszego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, w ramach którego Gminie Czaplinek przyznano dofinansowanie w kwocie 6 175 000 zł na budowę dróg gminnych w ulicach Pięciu Pomostów, Jarzębinowej i Jesionowej.

Łącznie pozyskane dotychczas od 2019 r. środki finansowe z programów rządowych zamykają się kwotą 10 170 524 zł. Prezentowane były Panu Wiceministrowi problemy miejscowości popegeerowskich i plany inwestycyjne związane z tymi terenami. Konsultowane były założenia drugiego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz otwartych naborów wniosków w ramach Programu Polska Cyfrowa.

Na koniec spotkania Wiceminister Paweł Szefernaker wziął udział w symbolicznym przecięciu wstęgi przy odbieranej w tym dniu inwestycji dotyczącej budowy II etapu ścieżki pieszo-rowerowej na nadbrzeżu jeziora Drawsko w Czaplinku. Razem z Wiceministrem przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czaplinku Michał Olejniczak i Kazimierz Domaracki – właściciel firmy Domar z Biesiekierza, która wykonała inwestycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *