Odważna decyzja władz Złocieńca – zaoszczędzili półtora miliona !

Odważna decyzja władz Złocieńca - zaoszczędzili półtora miliona !

Odważna decyzja władz Złocieńca doprowadziła do oszczędności budżetowych w wysokości ponad półtora miliona złotych. Chodzi o inwestycję przebudowy dróg Brzozowej, Warszawskiej i Pyrzyckiej.

Gmina szukając możliwości dofinansowania złożyła wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych, w którym dofinasowanie jest na poziomie do około 80 % w zależności o wielkości inwestycji. Wniosek ten znalazł się na liście rezerwowej i czekał na ostateczne rozstrzygniecie. W ostatnich miesiącach władze Złocieńca zdecydowały się na złożenie tego samego wniosku, ale do rządowego programu Inwestycji Strategicznych w którym dofinansowanie wynosi aż 95%. Wniosek został przyjęty przez rządowy zespół do realizacji. Ta odważna decyzja zmiany programu współfinansującego inwestycję wpłynęła na to, że w gminnym budżecie zostanie półtora miliona złotych, które przeznaczone będą na inne zadania inwestycyjne.

Jak poinformował nas zastępca burmistrza Złocieńca Natan Fiutowski w tym roku realizowanych jest ponad czterdzieści inwestycji. Wśród bieżących inwestycji – władze Złocieńca modernizują skatepark. Poszukiwany jest również wykonawca na przebudowę ulic Kasztanowej i Targowej. Modernizowane będą także źródła ogrzewania na świetlicach wiejskich. Dobiegają końca również prace związane z projektowaniem łącznika nad rzeką Drawą w pobliżu ulicy Połczyńskiej.

O procesie inwestycyjnym w Złocieńcu oraz działaniach Burmistrza Krzysztofa Zacharzewskiego informujemy w materiale video .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *