Październikowe występy piłkarzy z Lecha Czaplinek – podsumowanie !

Październikowe występy piłkarzy z Lecha Czaplinek - podsumowanie !

W październiku kolejne mecze w sezonie 2021/2022 rozegrały wszystkie drużyny Lecha Czaplinek: trampkarze, juniorzy starsi, seniorzy oraz oldboje. W tym artykule przedstawię krótką relację z tych wszystkich spotkań piłkarskich.

SENIORZY

            W sobotę 2 października na własnym stadionie rozegraliśmy mecz w ramach 8. kolejki z drużyną Sarmaty Dobra, z którą zremisowaliśmy 1:1. Bramkę dla naszego zespołu strzelił Kacper Szpakowski. W tym spotkaniu wystąpiliśmy w zestawieniu: Tomaszewicz – Kondratowicz (46′ Pawłowski), Groździej, Kibitlewski Paweł, Krasoń (62′ Sobol) – Stróżyk, Kibitlewski Piotr (74′ Szafarz), Simiński (33′ Pytka), Jureczko – Szpakowski, Górniak.

            Tydzień później na stadionie miejskim w Choszcznie mierzyliśmy się w ramach 9. kolejki z miejscową Gavią. Ten mecz niestety przegraliśmy 0:1, a wystąpiliśmy w nim w składzie: Tomaszewicz – Kondratowicz (57′ Szafarz), Groździej, Kibitlewski Paweł, Kuzio – Pawłowski, Sobol, Kibitlewski Piotr, Górniak – Stróżyk (59′ Krasoń), Szpakowski (85′ Pytka).

            Kolejny mecz ligowy rozegraliśmy na stadionie miejskim w Czaplinku. W sobotę 16 października w spotkaniu 10. kolejki zremisowaliśmy 1:1 z zespołem Iny Ińsko, grając w zestawieniu: Tomaszewicz – Krasoń, Groździej, Kuzio (30′ Kibitlewski Paweł), Pytka – Stróżyk, Kibitlewski Piotr, Górniak (85′ Kunert), Pawłowski – Szafarz (67′ Kondratowicz), Szpakowski.

            W sobotę 23 października na stadionie w Węgorzynie mierzyliśmy się w meczu 11. kolejki z miejscową drużyną Sparty, z którą pewnie wygraliśmy 5:1 po dwóch bramkach Mateusza Pawłowskiego oraz po jednej Mariusza Kondratowicza, Macieja Górniaka oraz Huberta Pytki. W tym spotkaniu wystąpiliśmy w składzie: Urkiel – Kondratowicz, Groździej, Kibitlewski Paweł, Krasoń – Pawłowski (80′ Kunert), Kibitlewski Piotr (87′ Kuzio), Górniak, Jureczko (62′ Pytka) – Szpakowski, Stróżyk (49′ Szafarz).

            Ostatni październikowy mecz drużyna seniorów rozegrała w sobotę 30 października na stadionie w Czaplinku, gdzie w spotkaniu 12. kolejki mierzyliśmy się z Olimpem Złocieniec. To spotkanie derbowe wygrywamy 3:1 po bramkach Mateusza Pawłowskiego, Macieja Górniaka i Dawida Sobola, a wystąpiliśmy w nim w zestawieniu: Tomaszewicz – Krasoń, Woźniak, Kibitlewski Paweł, Groździej – Pawłowski (89’ Pytka), Kibitlewski Piotr, Górniak, Kondratowicz (64’ Szpakowski) – Sobol, Stróżyk.

            Drużyna seniorów po dwunastu rozegranych spotkaniach zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów (5 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki) i bilansem bramkowym 24:21.

TRAMPKARZE

            Zespół trampkarzy prowadzony przez trenera Dariusza Łacnego występujący w koszalińskiej grupie 3 C1 Trampkarz w październiku rozegrał ostatnie 3 mecze w rundzie jesiennej tego sezonu. W sobotę 2 października na stadionie miejskim w Drawsku Pomorskim pokonaliśmy w meczu 5. kolejki drużynę AP Drawsko Pomorskie 7:1 po czterech bramkach Dawida Rutkowskiego, po dwóch Mateusza Zięby oraz po jednej Piotra Hopy. Tydzień później w spotkaniu 6. kolejki nasi trampkarze grali na wyjeździe z zespołem Junior Kalisz Pomorski, z którym wygrali 1:0 po bramce Piotra Hopy. Ostatni mecz w tej rundzie drużyna trampkarzy rozegrała na euroboisku w Złocieńcu w czwartek 14 października, gdzie w meczu 4. kolejki mierzyliśmy się z miejscowym Olimpem wygrywając 4:2 po bramkach Dawida Rutkowskiego, Mateusza Zięby, Piotra Hopy i Sebastiana Gawrońskiego. Poniżej przedstawiam krótkie podsumowanie występów naszych trampkarzy w rundzie jesiennej.

            Kadra zespołu liczy 29 zawodników i przedstawia się następująco: ALESZKO Oliwier, ALESZKO Łukasz, BABIAK Kacper, BEDNARCZUK Igor, BUJNOWSKI Oskar, CHRZANOWSKI Szymon, CZAJKOWSKI Maciej, DUL Mateusz, GAWROŃSKI Sebastian, GRZYMAŁA Julian, HOPA Piotr, KACZMAREK Michał, KAZNOWSKI Maciej, KRASKA Ksawery, LESZCZYŃSKI Kacper, ŁĄTKOWSKI Ignacy, PŁOCHOCKI Kornel, POLAK Przemysław, RUTKOWSKI Dawid, SKRZYPA Jakub, SKRZYPCZAK Mikołaj, SOBOLEWSKI Kacper, STANISZEWSKI Dominik, STEFANIK Nikodem, SZCZANOWICZ Jan, TRACZYK Igor, WŁODARCZYK Jan, WORSOWICZ Aleksy, ZIĘBA Mateusz.

Klasyfikacja strzelców na koniec rundy jesiennej:
1️3 – RUTKOWSKI Dawid;
4 – SZCZANOWICZ Jan, GAWROŃSKI Sebastian, HOPA Piotr;
3 – ZIĘBA Mateusz;
2️ – BUJNOWSKI Oskar;
1️ – POLAK Przemysław, CHRZANOWSKI Szymon, SKRZYPCZAK Mikołaj, samobójcza.

            Zespół trampkarzy po odniesieniu zwycięstw we wszystkich sześciu spotkaniach rundy jesiennej zajmuje 1. miejsce w lidze z kompletem 18 punktów i bilansem bramkowym 34:5. Gratulujemy drużynie i trenerowi zdobycia tytułu mistrzowskiego w tej rundzie i życzymy powodzenia w rozgrywkach wiosennych !

JUNIORZY STARSI

Drużyna juniorów starszych trenera Jakuba Łacnego występujący w rozgrywkach koszalińskiej II ligi okręgowej A1 Junior grupa 2 rozegrała w październiku 3 mecze ligowe. W niedzielę 17 października na własnym stadionie mierzyliśmy się w meczu 7. kolejki z Santosem Kłębowiec. To spotkanie wygraliśmy 4:1 po dwóch bramkach Mateusza Baranowskiego oraz po jednej Jana Kaczmarka i Jeremiasz Romanowicza. Tydzień później na stadionie miejskim w Połczynie-Zdroju w meczu 8. kolejki nasi juniorzy podejmowali miejscowy zespół Pogoni, z którym przegrali 1:4 po trafieniu Oliwiera Kotowicza. Ostatnie październikowe spotkanie rozegraliśmy na stadionie w Świdwinie, gdzie w sobotę 30 października w 9. kolejce mierzyliśmy się z miejscową drużyną Spójni. Ten mecz przegraliśmy 1:3, a jedyną bramkę strzelił dla Lecha Oliwier Kotowicz.

            Drużyna juniorów starszych po trzech rozegranych spotkaniach zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów (3 zwycięstwa, 3 porażki) i bilansem bramkowym 16:16.

OLDBOJE

            Drużyna oldbojów występująca w rozgrywkach I ligi PLO rozegrała w październiku ostatnie mecze w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022. W sobotę 2 października w meczu 9. kolejki przegraliśmy na stadionie miejskim w Czaplinku 0:3 ze Zrywem Kretomino, zaś tydzień później w spotkaniu 10. kolejki zremisowaliśmy na wyjeździe 1:1 z oldbojami Iskry Białogard po trafieniu Janusza Sobali. W środę 13 października w meczu 11. kolejki na stadionie miejskim w Szczecinku przegraliśmy 3:5 z STLA Szczecinek po dwóch bramkach Krzysztofa Makucha oraz po jednej Rafała Skibickiego. W sobotę 23 października w spotkaniu 12. kolejki drużyna oldbojów grała na wyjeździe z zespołem Mirstal Mirosławiec, z którym przegrała 2:6 po golach Jarosława Januszańca i Romana Wojtczaka. Ostatni mecz w rundzie jesiennej rozegraliśmy na stadionie miejskim w Czaplinku, gdzie w sobotę 30 października w spotkaniu 13. kolejki mierzyliśmy się z Mechanikiem Bobolice, z którym wygraliśmy 2:1 po dwóch bramkach Krzysztofa Bołdysza.

             W rundzie jesiennej drużynę olbojów reprezentowali: BOŁDYSZ Krzysztof, CHMURA Andrzej, CZAPLIŃSKI Paweł, CZECH Tomasz, DANIS Dariusz, GROCHOWSKI Janusz, JANUSZANIEC Jarosław, HALAMUS Norbert, HANDEL Jarosław, KAZNOWSKI Sylwester, KIBITLEWSKI Paweł, KRÓL Jerzy, KUBIAK Sławomir, LECH Arkadiusz, MAKUCH Krzysztof, MIŁOWSKI Mirosław, NOWIŃSKI Dariusz, PANEK Krzysztof, SAPIŃSKI Robert, SINORADZKI Jacek, SKIBICKI Rafał, SOBALA Andrzej, SOBALA Janusz, SOBOL Kamil, SUSKA Tomasz, TOMCZAK Marcin, TOMCZAK Tomasz, TROCZYŃSKI Waldemar, WOJTCZAK Roman, ŻWIRKO Robert.

Klasyfikacja strzelców na koniec rundy przedstawia się następująco:

6 – MAKUCH Krzysztof;
5 – SKIBICKI Rafał;
3 – SAPIŃSKI Robert, BOŁDYSZ Krzysztof;
2️ – KUBIAK Sławomir;
1️ – SOBALA Janusz, JANUSZANIEC Jarosław, WOJTCZAK Roman

            Drużyna oldbojów na koniec rundy jesiennej zajmuje 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów (4 zwycięstwa, 2 remisy, 6 porażek) i bilansem bramkowym 22:38.

            W październiku miały miejsce dwa wydarzenia ważne dla naszego klubu. Do grona sponsorów dołączyły dwie firmy mające swoje siedziby w Poznaniu: Urban Investment Group sp. z o.o. oraz „SANIUK” Kancelaria Radcowska, którym dziękujemy za wsparcie finansowe działalności Lecha. Ponadto w uznaniu szczególnych zasług dla gminy Czaplinek naszemu klubowi uchwałą Rady Miejskiej w Czaplinku został nadany tytuł honorowy „ZASŁUŻONY DLA GMINY CZAPLINEK”. Wartym podkreślenia jest fakt, że wniosek o nadanie takiego tytułu przygotowany został przez Stowarzyszenie Przyjaciół Czaplinka.

Zachęcamy wszystkich naszych kibiców oraz sympatyków do śledzenia profili naszego klubu na portalach Facebook pod adresem https://www.facebook.com/LechCzaplinekk oraz YouTube pod adresem https://www.youtube.com/channel/UCVSPSUAIxx8xO3Y4FtONIDg. Znajdują się na nich m.in. bieżące informacje z życia klubu, zapowiedzi meczy, skróty ze spotkań ligowych itd.

Łukasz Smoleński, działacz LKS Lech Czaplinek

Październikowe występy piłkarzy z Lecha Czaplinek - podsumowanie !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *