Burmistrz Ińska po raz kolejny chce odebrać część terenów gminy Drawsko Pomorskie i Kalisz Pomorski

Burmistrz Ińska po raz kolejny chce odebrać część terenów gminy Drawsko Pomorskie i Kalisz Pomorski
Zdjęcie ze spotkania z września 2020 r – temat sprawy zmian granic gmin

Po raz kolejny Burmistrz Ińska Jacek Liwak próbuje zmienić granice administracyjne gminy Ińsko. Chce to zrobić kosztem utraty przez samorząd Kalisza Pomorskiego i samorząd Drawska Pomorskiego swoich terenów.

To już kolejna akcja burmistrza Ińska wymierzona w samorządów z Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego. Podobnie jak podczas wcześniejszych nieskutecznych prób burmistrz Ińska chce odebrać Kaliszowi Pomorskiemu tereny w obrębie ewidencyjnym Borowa. Natomiast Drawsko Pomorskie może straci część terenów w pobliżu Ziemska.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami zanim miałaby nastąpić taka zmiana wypowiedzieć się muszą mieszkańcy. Zarówno w gminie Kalisz Pomorski jak i Drawsko Pomorskie odbędą się konsultacje społeczne.

Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński podjął już odpowiednie korki. Konsultacje w tej gminie odbędą się od 2 listopada do 10 grudnia. Ankiety będzie można wypełniać drogą elektroniczną, będą dostępne w kilku miejscach na terenie miasta, ale będą również dostępne podczas organizowanych na terenie gminy spotkaniach.

Dziś na oficjalnym profilu gminy Drawsko Pomorskie w portalu Facebook burmistrz Czerwiński wyraził swój sprzeciw wobec pomysłu burmistrza Ińska.

W lokalnej społeczności temat zmiany granic gmin budzi spore kontrowersje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *