Kim jest Greta Drawska – autorka trzech książek, których akcja toczy się na Pojezierzu Drawskim ?

Kim jest Greta Drawska - autorka trzech książek, których akcja toczy się na Pojezierzu Drawskim ?

Autorka trzech książek, których akcja toczy się na terenie Pojezierza Drawskiego – Greta Drawska rozpoczęła cykl spotkań z mieszkańcami Powiatu Drawskiego. Jedno ze spotkań odbyło się w bibliotece w Czaplinku. Podczas spotkania Greta Drawska opowiedziała mieszkańcom o kulisach powstawania książek. Przybliżyła również historię bohaterów i miejsca w których toczą się historie opisane w publikacjach.

Mieszkańców interesowało to skąd autorka czepie inspiracje i dlaczego teren Pojezierza Drawskiego został wybrany na miejsce akcji tej serii książek. Nie zabrakło również pytań o pseudonim artystyczny i ciekawe okładki książek.

Po spotkaniu rozmawialiśmy z Greta Drawską próbując poszukując odpowiedzi na pytania które mogą interesować czytelników.

Greta Drawska od pewnego czasu dzieli swoje życie między Poznań pełen bliskich i ponad stuletni dom z piecami kaflowymi na Pojezierzu Drawskim. Zmienny krajobraz, który łączy w sobie i Bieszczady i Mazury, proste życie w rytmie „slow” oraz medytacja to jej zdaniem doskonała recepta na pobudzanie wyobraźni. To tam konstruuje skomplikowane fabuły powieści w swoim ulubionym gatunku, którym jest thriller psychologiczny i kryminał. Lubi tworzyć wielowarstwowe powieści i niejednoznacznych bohaterów. Jej najciekawsza powieść to zawsze ta, którą właśnie ma w głowie.

Wśród współczesnych pisarzy najbardziej inspirują ją Elizabeth Strout, Elena Ferrante, Sigrid Nunez, Teresa Bohman, ale i Stephen King.
W świecie, w którym coraz więcej ludzi mówi, coraz mniej słucha, pisze wtedy, gdy czuje, że historia dojrzała do opowiedzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *