POWIAT DRAWSKI: nagroda odebrana

POWIAT DRAWSKI: nagroda odebrana

W trakcie uroczystej gali, która odbyła się 16 września 2021 roku w Wiśle, podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, Starosta Drawski Stanisław Cybula odebrał nagrodę za zajęcie przez Powiat Drawski II miejsca w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów w kategorii „Powiaty do 60 tys. mieszkańców” za rok 2020.

Po raz kolejny Jury Konkursu organizowanego przez Związek Powiatów Polskich wybrało najlepsze, najbardziej rozwojowe samorządy. Poniżej przedstawiamy listę laureatów w naszej kategorii:

  1. Powiat Augustowski – honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2020
  2. Powiat Drawski
  3. Powiat Przasnyski
  4. Powiat Świdwiński
  5. Powiat Elbląski
  6. Powiat Hajnowski
  7. Powiat Łobeski
  8. Powiat Lubański
  9. Powiat Bielski (woj. podlaskie)
  10. Powiat Sępoleński

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne. Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie online i trwa przez cały rok. Lider rankingu na koniec roku otrzymuje prestiżowy tytuł: Dobry Polski Samorząd. Patronat nad rankingiem sprawują: Dziennik Warto Wiedzieć, Prawo.pl, Wolters Kluwer Polska oraz Rynek Inwestycji. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *