Jest koło. Są też chęci do działania

Jest koło. Są też chęci do działania

W sobotę w Sienicy odbyło się inauguracyjne spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Polska 2050. Wybrano Zarząd koła powiatowego. Natomiast 25 września powiat drawski gościł będzie sympatyków ruchu Szymona Hołowni z całego województwa.

Na początku września w Warszawie odbył się I Kongres Ruchu Polska 2050. Uczestniczyli w nim przedstawiciele naszego powiatu: Maciej Słomka i Tomasz Bukowski. Podczas sobotniego spotkania w Sienicy 20 członków i sympatyków Stowarzyszenia Polska 2050 wysłuchało ich relacji ze spotkania z Szymonem Hołownią.

Działania tysięcy członków i sympatyków Ruchu sprawiły, że w zaledwie rok udało im się dla budowy prawdziwie obywatelskiego społeczeństwa zrobić więcej, niż wielu politykom przez dwie czy trzy kadencje.

Również w powiecie drawskim od ponad roku działają sympatycy ruchu Szymona Hołowni. Wspiera ich spora grupa wolontariuszy. Przed Świętami Bożego Narodzenia ekipa Szymona zorganizowała akcję „Paczka dla Seniora”. Dzięki wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy wsparli tę akcję rzeczowo i finansowo, paczki świąteczne otrzymało wówczas 12 seniorów z powiatu.

Kilka miesięcy później z inicjatywy Anny Malinowskiej i Macieja Słomki — liderów Stowarzyszenia Polska 2050 w powiecie drawskim, w gospodarstwie agroturystycznym i w pasiece Ani Malinowskiej w Rydzewie odbył się Dzień Dziecka dla kilkunastu podopiecznych Ośrodka Wpierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim, dla dzieci z Rodzinnego Domu w Trzebiszewie oraz dla rodzin zastępczych. Podczas imprezy było wiele atrakcji i dużo dobrej zabawy.

W naszym powiecie okazji do bliższego poznania się sympatyków ruchu Szymona Hołowni było już kilka: wspólny spacer połączony ze sprzątaniem lasu, akcja posadzenia 100 drzew na pasiece w Rydzewie, czy wspólna przejażdżka ścieżką rowerową ze Złocieńca do Połczyna Zdroju. Kolejne podobne przedsięwzięcia i spotkania są planowane.

Najwyższy czas, by w jakiś sposób sformalizować naszą współpracę w ramach Stowarzyszenia Polska 2050. To ułatwi nam dalsze działania na rzecz wspólnego dobra mieszkańców powiatu i regionu — mówi Maciej Słomka, pedagog, prezes Stowarzyszenia Nasza Świerczyna.
Podczas spotkania w Sienicy wybrany został Zarząd koła powiatowego. W jego skład weszli Maciej Słomka — lider koła, Tomek Bukowski – zastępca, artysta-malarz z Kalisza Pomorskiego i Krzysztof Bednarek — sekretarz, dziennikarz z Drawska Pomorskiego.
A już 25 września w Złocieńcu odbędą się wybory władz wojewódzkich i spotkanie sympatyków Szymona Hołowni z całego regionu. (kb)

Jest koło. Są też chęci do działania
Jest koło. Są też chęci do działania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *