Zachodniopomorska Policja ma nowe radiowozy

Zachodniopomorska Policja ma nowe radiowozy

Od dziś Policja Zachodniopomorska ma siedemnaście nowych, w pełni wyposażonych, nowoczesnych samochodów niezbędnych do skutecznej pracy funkcjonariuszy.
Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wraz Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Tomaszem Trawińskim przekazać kluczyki do tych nowoczesnych radiowozów zakupionych za kwotę 5,5 miliona złotych. Od 2017 roku trwa program modernizacji służb mundurowych.
12 radiowozów o wartości 3,2 mln zł trafiło do Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie. To w pełni wyposażone furgony wypadowe.
5 pojazdów o wartości 2,3 mln zł trafiło do jednostek w:
Komenda Miejska Policji w Szczecinie, KMP Koszalin, Policja Goleniów , Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu, Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Jak powiedział Wojewoda do tej pory mieliśmy siedem takich pojazdów, dzisiaj przybywa pięć – to pokazuje, że niemal podwajamy ilość tych wozów, które służą do kompleksowej obsługi zdarzeń drogowych, a jeżeli powiążemy to z rozwojem sieci dróg i ze zwiększeniem natężenia ruchu, to jest to szalenie istotne, że takie pojazdy trafiają do wydziałów ruchu drogowego

Policyjne ambulanse z silnikami o mocy 177 KM wyposażono w specjalistyczny sprzęt do obsługi zdarzeń drogowych. Na dachu umieszczono m.in. tablicę wyświetlającą znak „UWAGA WYPADEK”. Wewnątrz pojazdu znajduje się miejsce do pracy biurowej (z komputerem, routerem i wielofunkcyjną drukarką), a także zestaw znaków drogowych, lampy, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny i inne. Na wyposażeniu samochodu jest także agregat prądotwórczy. To wszystko odpowiada potrzebom policjantów zajmujących się dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Zachodniopomorska Policja ma nowe radiowozy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *