Kaliski ogórek wciąż cieszy się popularnością

Kaliski ogórek wciąż cieszy się popularnością
fot. KaliszNEWS

Miniony weekend był atrakcyjny dla mieszkańców Pojezierza Drawskiego pod względem organizacji wydarzeń rozrywkowo kulturalnych.

Z pewnością do najważniejszego wydarzenia nie tylko na Pojezierzu Drawskim i na Pomorzu Zachodnim można zaliczyć festyn ogórkowy w Kaliszu Pomorskim. Mimo, że organizacja wydarzenia wzbudzała wiele emocji na Sesjach Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, to ostatecznie udało się organizatorom zbudować wydarzenie, które sprowadziło do Kalisza Pomorskiego kilka tysięcy osób z regionu.

Dwa dni zabawy i rozrywki

Kaliskie wydarzenie trwało dwa dni. W pierwszym dniu w sobotę na scenie wystąpił między innymi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Rozdano również wyróżnienia w ramach kaliskich „Sokołów”.

Na scenie zaprezentował się także lokalny zespół muzyczny Still Contract. Sobotnią gwiazdą wieczoru był zespół „Elektryczne gitary”.

Kaliski ogórek wciąż cieszy się popularnością

Ważnym punktem kaliskich obchodów była ceremonia topienia i wyławiania beczek z ogórkami z jeziora. Dużo emocji wzbudził również konkurs pływania na wehikułach, które przygotowali mieszkańcy regionu. Na scenie zaprezentowali się również lokalni artyści. Niewątpliwie największą atrakcją niezielnego wieczoru był występ Zenka Martyniuka, który porwał kaliską publiczność do zabawy.

Kaliski ogórek wciąż cieszy się popularnością

Smak kaliskiego ogórka

O popularności kaliskiego ogórka może świadczyć fakt, że nie każdy mógł spróbować jego wyjątkowego smaku. Organizatorzy przygotowali specjalny punkt, w którym wydawane były ogórki oraz chleb ze smalcem. Podczas dwóch dni wydarzeń ten produkt znikał bardzo szybko ze stosik. W sobotę ogórki skończyły się przed godz. 21-szą, a w niedzielę po godzinie 20-stej.

Kaliski ogórek wciąż cieszy się popularnością

Atrakcje dla dzieci

Dobrym pomysłem organizatorów było udostepnienie dla dzieci wielu atrakcji w postaci dmuchanych zamków i zabawek. Ta strefa cieszyła się dużą popularnością. Nie zapomniano również o przedstawieniach dla dzieci i występach małych artystów.

Kaliski ogórek wciąż cieszy się popularnością

Festyn na boisku

Boisko sportowe podczas kaliskiego finału ogórka zmieniło się w wielkie miasteczko rozrywki i zabawy. Przez dwa dni do Kalisza Pomorskiego przyjechało kilka tysięcy osób. Każdy mógł znaleźć atrakcje dla siebie zarówno muzyczne jak i rozrywkowe. Na kaliskim stadionie panowała wesoła atmosfera. O popularności wydarzenia mogą świadczyć również duże kolejki do stanowisk z piwem i jedzeniem. Czas oczekiwania w kolejce sięgał nawet 40 minut. Niestety organizatorzy nie przewidzieli wielu miejsc siedzących i stołów dla przybyłych na wydarzenie osób. Zajęcie miejsca przy stole było praktycznie niemożliwe. Dlatego w wielu miejscach publiczność rozkładała koce i wspólnie ze znajomymi bawiła się przy dźwiękach muzyki. Ci, którzy chcieli tańczyć również mieli taką możliwość. Niestety w pobliżu sceny zabrakło telebimu, który pomógłby zobaczyć osobom, które były zgromadzone dalej od sceny tego co dzieje się na scenie. To znacznie ułatwiłoby zabawę.

Duży ruch pojazdów i brak służb

Kierowcy, który przyjechali do Kalisza Pomorskiego musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. W niedzielny wieczór pozostawienie samochodu na jakimkolwiek parkingu było utrudnione. W miejscu dojazdu do stadionu tworzyły się zatory, a kierowcy nerwowo reagowali na zastane sytuacje. Niestety kierowców nikt nie wspomagał. Nie było widocznej ani straży miejskiej, która mogła by kierować ruchem, ani policji. Patrole policji były natomiast na chodnikach i ternach wokoło stadionu.

Ogórek smakuje najlepiej !

Wydarzenie w Kaliszu Pomorskim należy uznać za bardzo dobrze przygotowane. Były zarówno gwiazdy muzyczne jak i lokalni artyści. Były stoiska z jedzeniem i piciem oraz atrakcje dla dzieci. Przede wszystkim byli mieszkańcy regionu, którzy bardzo licznie dotarli do Kalisza Pomorskiego. Prosty spożywczy produkt jakim jest ogórek wciąż cieszy się popularnością !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *