W powiecie drawskim szkolili kandydatów na rodziny zastępcze

W powiecie drawskim szkolili kandydatów na rodziny zastępcze

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim w dniach 19.07.2021r. – 28.07.2021 r. przeprowadziło szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej oraz osób już pełniących ww. funkcję. Ww. szkolenie zorganizowane było przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pom.

Szkolenie w swym zakresie obejmowało bloki tematyczne zawarte w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2011 r. w sprawie szkoleń dla kandydatów do sprawowania pieczy zastępczej. Uczestnicy podczas szkolenia uzyskali wiedzę m.in. z zakresu prawa rodzinnego, regulacji prawnych w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, pedagogiki, psychologii rozwojowej oraz wychowawczej. Po części teoretycznej szkolenia, kandydaci na rodzinę zastępczą odbyli praktyki w rodzinnym domu dziecka prowadzonym przez Panią Agnieszkę Maciak. Podczas praktyk kandydaci zapoznali się z doświadczeniami wychowawczymi prowadzącej rodzinny dom dziecka.  

Szkolenie przeprowadzone zostało przez certyfikowanych trenerów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim – Panią Adrianę Pieprzak i Panią Agnieszkę Kobryś na podstawie programu „Szkoła dla rodzin zastępczych”.

Gorąco zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane podjęciem się funkcji rodziny zastępczej do kontaktu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim w celu uzyskania szczegółowych informacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *