Strona główna Powiat DrawskiDrawsko Pomorskie Młodzicy Olimpijczyka z czwartym miejscem w województwie

Młodzicy Olimpijczyka z czwartym miejscem w województwie

przez admin

18 czerwca w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Województwa zachodniopomorskiego młodzików. Do turnieju przystąpiły dwie pary Olimpijczyka. Spory sukces odniosła para Filip Łuczak/Szymon Bałdowski, która zajęła 4 miejsce i uzyskała awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce plażowej. Druga para Maksymilian Kot/Krzysztof Wilga zakończyła turniej na miejscach 13-16.

Piotr Łuczak: „Jestem bardzo zadowolony z wyniku chłopaków, dużo walczyli nie tylko z przeciwnikami, ale i z warunkami atmosferycznymi, czyli z wielkim upałem i temperaturą przekraczającą 30 stopni. Do brązowego zabrakło naprawdę niewiele, ale taki jest sport, nie mniej jednak cieszy wynik, bo chłopaki są w najlepszej czwórce w województwie„.

Robert Jakubowski: „Cieszę się z postawy chłopaków, bo dwukrotnie odrobili bardzo duże przewagi punktowe i rozstrzygali set na swoją korzyść, słuchali i starali się realizować założony plan na danych przeciwników. Duży szacunek do chłopaków, że się nie poddali w meczu ćwierćfinałowym i odrobili straty przy stanie 1:6 w tie-breaku po czym wygrali mecz. W meczu o brązowy medal odrobili jeszcze większą przewagę przegrywając w pierwszym secie 4:12, a w końcowym rezultacie zwyciężyli wynikiem 16:14, niestety przeciwnicy również się nie poddali i zwyciężyli cały mecz, ale Filipowi i Szymonowi należą się duże brawa za walkę!