W Złocieńcu i Łubowie powstaną nowoczesne przystanki kolejowe

W Złocieńcu i Łubowie powstaną nowoczesne przystanki kolejowe
fot. wrphoto.eu

Złocieniec i Łubowo to dwie z aż 200 lokalizacji w których modernizowane będą przystanki kolejowe w ramach rządowego programu przystankowego.

Program przystankowy ma zwiększyć dostęp do kolei dla lokalnych społeczności. Przeznaczono na to miliard złotych, które mają zostać wykorzystane m.in. na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków kolejowych, a także sfinansowanie zadań związanych z dostępnością miejsc parkingowych dla podróżnych. Program obejmie przystanki kolejowe zlokalizowane w całej Polsce. Przyczyni się to do ograniczenia wykluczenia komunikacyjnego i umożliwi pasażerom dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej.

Od wielu lat teren samego dworca jak infrastruktura przy dworcu kolejowym w Złocieńcu wymagają inwestycji i przebudowy. Podobnie jest w Łubowie, gdzie teren przystanku kolejowego i jego najbliższa okolica powinny zostać zmodernizowane. Zarówno Łubowo jak i Złocieniec to ważne punkty na kolejowej mapie Pojezierza Drawskiego.

Każdego dnia z tych lokalizacji przemieszczają się pasażerowie do pracy nie tylko w okolicznych miastach, ale przemieszczają się do Stargardu Szczecina, czy Szczecinka. Wybudowane nowej infrastruktury poprawi komfort podróży pasażerów i wpłynie na atrakcyjność połączeń kolejowych.

W Złocieńcu i Łubowie powstaną nowoczesne przystanki kolejowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *