Czaplinek stawia na turystykę. W tym sezonie rozwój infrastruktury i kolejne inwestycje na terenie gminy

Czaplinek stawia na turystykę. W tym sezonie rozwój infrastruktury i kolejne inwestycje na terenie gminy

Gmina Czaplinek realizuje plan poprawy infrastruktury turystycznej. Jak powiedział nam Burmistrz Marcin Naruszewicz pierwsi turyści odwiedzili już w tym roku Czaplinek. Szczególnie ważna dla władz Czaplinka jest infrastruktura wodna. W ostatnim czasie na jeziorze Drawsko ustawione zostały kolorowe boje, które sygnalizują żeglarzom miejsca niebezpieczne na jeziorze.

Nowa oferta pojawiła się również dla trustów, którzy chcieliby zanocować w lesie. Na terenie Nadleśnictwa Czaplinek wyznaczono 12 miejsc noclegowych, gdzie można robić namiot i rozpalić ognisko. Miejsca te zostaną posprzątane przez grupę wolontariuszy.

Również czaplineckie pomosty znajdujące się na plaży miejskiej nad jeziorem Drawsko doczekały się remontu. Metalowe pływaki nie tylko zostały uzupełnione o ubytki ale również zostały pomalowane.

Burmistrz Marcin Naruszewicz przekazał nam również wiadomość o budowie 500 metrów nadbrzeża nad jeziorem Drawsko w Czaplinku. Jest to dalszy ciąg budowy alei spacerowej nad brzegiem jeziora. Aleja spacerowa będzie prowadziła aż do lasku w pobliżu amfiteatru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *