Drawski Ośrodek Kultury współpracuje z teatrem Pleciuga ! Będzie wspólny projekt !

Drawski Ośrodek Kultury współpracuje z teatrem Pleciuga ! Będzie wspólny projekt !

Dwutygodniowe kolonie teatralne dla dzieci i młodzieży z gminy Drawsko Pomorskie i Szczecina już w to lato będą niezwykła artystyczna przygodą. Instytucje pozyskały na to działanie fundusze zewnętrzne.

Wspólny wniosek Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie oraz Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim uzyskał pozytywną ocenę i dofinansowanie w programie  Lato w Teatrze +. Przyznane dofinansowanie oraz środki własne teatru i drawskiego ośrodka, umożliwią organizację dwutygodniowych kolonii teatralnych, w których uczestniczyć będzie grupa dzieci i młodzieży z gminy Drawsko Pomorskie oraz ze Szczecina.

Uczestnicy spędzą tydzień wakacji w Drawsku Pomorskim oraz tydzień w Szczecinie, a organizatorzy zaplanowali dla niech bardzo dużo atrakcji.

W wyniku wielu spotkań przedstawicieli teatru i ośrodka wypracowaliśmy temat oraz ramy działania, przygotowując wspólny budżet projektu – informuje Jolanta Pluto – Prądzyńska, Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

Liderem projektu jest Teatr Pleciuga, który składał wniosek w imieniu partnerstwa. Ośrodek oddeleguje do pracy na kolonii pięć osób, które biorą udział w całym przebiegu projektu.

Projekt będzie obfitował w wiele atrakcji dla młodych uczestników.

Program Lato w teatrze jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.  

Organizatorzy zaznaczają jednocześnie, że realizacja projektu zależna jest od dalszych decyzji władz państwowych dotyczących organizacji wypoczynku letniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *