Drawski Ośrodek Kultury współpracuje z teatrem Pleciuga ! Będzie wspólny projekt !

Drawski Ośrodek Kultury współpracuje z teatrem Pleciuga ! Będzie wspólny projekt !

Dwutygodniowe kolonie teatralne dla dzieci i młodzieży z gminy Drawsko Pomorskie i Szczecina już w to lato będą niezwykła artystyczna przygodą. Instytucje pozyskały na to działanie fundusze zewnętrzne.

Wspólny wniosek Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie oraz Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim uzyskał pozytywną ocenę i dofinansowanie w programie  Lato w Teatrze +. Przyznane dofinansowanie oraz środki własne teatru i drawskiego ośrodka, umożliwią organizację dwutygodniowych kolonii teatralnych, w których uczestniczyć będzie grupa dzieci i młodzieży z gminy Drawsko Pomorskie oraz ze Szczecina.

Uczestnicy spędzą tydzień wakacji w Drawsku Pomorskim oraz tydzień w Szczecinie, a organizatorzy zaplanowali dla niech bardzo dużo atrakcji.

W wyniku wielu spotkań przedstawicieli teatru i ośrodka wypracowaliśmy temat oraz ramy działania, przygotowując wspólny budżet projektu – informuje Jolanta Pluto – Prądzyńska, Dyrektor Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim.

Liderem projektu jest Teatr Pleciuga, który składał wniosek w imieniu partnerstwa. Ośrodek oddeleguje do pracy na kolonii pięć osób, które biorą udział w całym przebiegu projektu.

Projekt będzie obfitował w wiele atrakcji dla młodych uczestników.

Program Lato w teatrze jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.  

Organizatorzy zaznaczają jednocześnie, że realizacja projektu zależna jest od dalszych decyzji władz państwowych dotyczących organizacji wypoczynku letniego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *