Kontrowersyjna sytuacja w drawskiej przychodni. Pacjent z silnymi bólami leżał na podłodze. jest stanowisko szpitala w tej sprawie

Kontrowersyjna sytuacja w drawskiej przychodni. Pacjent z silnymi bólami leżał na podłodze. jest stanowisko szpitala w tej sprawie

W sobotnie popołudnie w internecie pojawiło się nagranie z przychodni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Drawsku Pomorskim. Jak ustaliliśmy sytuacja miała miejsce 1 maja około godz. 13.30. Na filmie widać pacjenta leżącego na ziemi, a przy nim lekarza i pielęgniarkę. Pacjent skręca się z bólu i w pewnym momencie próbuje łapać oddech. Pielęgniarka wychodzi, a lekarz stara się gdzieś dzwonić.

Jak ustaliliśmy lekarz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dzwonił na SOR, aby wezwać pomoc, w tym czasie pielęgniarka pobiegła do nieodległego budynku SOR.

O komentarz w godzinach wieczornych poprosiliśmy Dyrektora zarządzającego w Szpitalach Polskich S.A. Z uzyskanych informacji wynika, że lekarz w czasie zdarzenia przyjmował pacjenta. Z uwagi na krzyki wyszedł i podjął decyzję o wezwaniu personelu medycznego z SOR. Pacjent trafił na SOR i tam został zaopatrzony. Takie dane na szybko w rozmowie telefonicznej otrzymałem od lekarza, który obsługiwał zdarzenie. Dokumentację medyczną będziemy dokładnie analizować w poniedziałek. – poinformował Michał Michalak.

Z naszych ustaleń wynika, że jeszcze tego samego dnia pacjent został zwolniony do domu i nie wymagał hospitalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *