Policyjny pościg ulicami Drawska Pomorskiego

Policyjny pościg ulicami Drawska Pomorskiego

Dziś w godzinach popołudniowych w Drawsku Pomorskim doszło do policyjnego pościgu za jednym z kierowców.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na jednej z ulic w Drawsku Pomorskim. Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Drawsku Pomorskim podczas patrolowania ulic postanowili zatrzymać do kontroli kierującego samochodem VW Passat.

Mimo wydawanych przez Policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymywał swojego pojazdu. Podjął ucieczkę ulicami Drawska Pomorskiego. Tuż za nim podążało policyjne BMW.

Kierowca próbując uciec patrolowi postanowił wjechać w pobliże ogródków działkowych przy ul. Słowiańskiej. Tam porzucił swój pojazd i dalszą ucieczkę kontynuował pieszo. Biegnąc oddalił się w stronę ulicy 11-go Pułku Piechoty, gdzie ukrył się w jednym z pobliskich budynków.

Do poszukiwań mężczyzny wykorzystano policyjnego psa tropiącego, który podjął ślad za mężczyzną. Mężczyźnie udało się jednak wcześniej oddalić z miejsca wskazanego przez psa tropiącego.

W trakcie swojej ucieczki wielokrotnie w centrum miasta zmieniał swoje lokalizacje wybierając klatki schodowe budynków wielorodzinnych.

Efektem końcowym działań Policjantów było zabezpieczenie porzuconego samochodu. Policjanci ustalili personalia mężczyzny wobec którego będą prowadzone dalsze czynności w tej sprawie.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara grzywny od 20 do 5000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Dodatkowo kierujący pojazdem może odpowiadać za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Policyjny pościg ulicami Drawska Pomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *