Seniorka z Czaplinka złożyła projekt w budżecie obywatelskim. Chce wybudować bulodrom dla dzieci i młodzieży ! [WIDEO]

Seniorka z Czaplinka złożyła projekt w budżecie obywatelskim. Chce wybudować bulodrom dla dzieci i młodzieży ! [WIDEO]

1 kwietnia rozpoczyna się głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego w Czaplinku. Jednym z projektów jest inicjatywa doposażenia terenu rekreacyjnego przy ul. Żeromskiego.

Wnioskodawczynią projektu pod nazwą ,,Bezpieczeństwo, integracja, sport” jest mieszkanka Czaplinka pani Sabina Pierwieniecka. Od wielu lat pani Sabina mieszka na osiedlu przy ul. Żeromskiego i również od wielu lat stara się swoimi pomysłami zarażać zarówno władze Czaplinka, sąsiadów i jak i władze spółdzielni mieszkaniowej.

Dzięki jej wcześniejszym inicjatywom udało się przygotować teren przylegający do ul. Pławieńskiej, a następnie wyposażyć plac zabaw. Systematycznie na terenie rekreacyjnym ustawiane są nowe urządzenia. Teraz dzięki budżetowi obywatelskiemu seniorka z Czaplinka chce ustawić na placu zabaw bulodrom lub stanowisko do hokeja na trawie.

Mieszkanka osiedla każdego dnia korzysta z urządzeń na placu zabaw szczególnie z elementów zielonej siłowni. Zachęca również innych seniorów do korzystania z urządzeń. Jak podkreśla nowy projekt skierowany jest nie do seniorów, a głównie do dzieci i młodzieży.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 1 kwietnia 2021 r. i potrwa do 23 kwietnia bieżącego roku, będzie odbywać się za pomocą elektronicznego formularza do głosowania na stronie www.czaplinek.pl w zakładce budżet obywatelski lub przez oddanie głosu na papierowej karcie w  Urzędzie  Miejskim  w Czaplinku .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *