Ratownicy z Czaplinka chcą poprawić bezpieczeństwo i infrastrukturę na terenie gminy. Kolejny projekt w czaplineckim budżecie obywatelskim [WIDEO]

Ratownicy z Czaplinka chcą poprawić bezpieczeństwo i infrastrukturę na terenie gminy. Kolejny projekt w czaplineckim budżecie obywatelskim [WIDEO]

1 kwietnia rozpoczyna się głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego w Czaplinku. Jednym z projektów jest inicjatywa zakupu defibrylatorów, które rozmieszczone zostaną na terenie gminy oraz zakup i montaż stacji naprawy rowerów.

Wnioskodawcą projektu nr 3 ,,Dla sportu, dla życia” jest Jarosław Tarnowski opiekun grupy RESCUE – ZDR oraz ratownik medyczny. Jak zapowiada autor projektu wśród działań zaplanowano również zakup profesjonalnych apteczek modułowych i zakup fantomów do nauki pierwszej pomocy, które zostaną przekazane do czaplineckich szkół.

Grupa RESCUE – ZDR z Czaplinka od wielu lat prowadzi działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na terenie Pojezierza Drawskiego. Członkowie grupy prowadzą szkolenia dla firm, instytucji, ale i również organizują szkolenia dla grup nieformalnych czy mieszkańców sołectw. Na swoje działania pozyskują środki finansowe z różnorodnych źródeł. Podczas prowadzonych działań przekazują również mieszkańcom zestawy wspomagające udzielanie pierwszej pomocy.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 1 kwietnia 2021 r. i potrwa do 23 kwietnia bieżącego roku, będzie odbywać się za pomocą elektronicznego formularza do głosowania na stronie www.czaplinek.pl w zakładce budżet obywatelski lub przez oddanie głosu na papierowej karcie w  Urzędzie  Miejskim  w Czaplinku .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *