Trener Tylka podsumował start swoich zawodników w ostatnich zawodach. Dużo sukcesów ! [WIDEO]

Trener Tylka podsumował start swoich zawodników w ostatnich zawodach. Dużo sukcesów ! [WIDEO]

W sobotę 20 marca w Płotach odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Kyokushin. Była to impreza zorganizowana przez Ludowy Klub Sportowy „Polonia” Płoty pod patronatem Polskiego Związku Karate. Zgromadziła ona ok. 240 karateka z 27 klubów. W zachodach wzięli udział zawodnicy z Drawska Pomorskiego.

Trener drawskiego klubu karate przed nasza kamerą podsumował ostatni turniej oraz poinformował o prowadzonym systemie treningów w czasie trwania pandemii.

W klasyfikacji drużynowej młodzików MUKS OYAMA z Drawska Pom. zajął II miejsce ustępując zawodnikom z Inowrocławia. Na trzecim miejscu uplasował się klub karate z Lipna.  Drawscy zawodnicy zdobyli łącznie 6 medali w tym 2 złote 3 srebrne i 1 brązowy. Sędziami reprezentującymi Drawsko Pom. byli Sensei Andrzej Tylka 3 DAN i Senpai Rafał Zdyr  1 KYU.

W związku z zagrożeniem epidemicznym organizatorzy musieli sprostać wielu wymaganiom sanitarnym, które narzucają różnego rodzaju przepisy. Podczas turnieju miała miejsce kontrola służb sanitarnych oraz policji, która zakończyła się pozytywnie. Przeprowadzenie tak dużego wydarzenia sportowego, a także udział w szkoleniu dzieci i młodzieży biorących udział w ramach współzawodnictwa sportowego dopuszczają obecnie istniejące rozporządzenia w oparciu o odpowiednie polskie związki sportowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *