W Złocienieckim Ośrodku Kultury wyjątkowa wystawa Anny Klimowicz

W Złocienieckim Ośrodku Kultury wyjątkowa wystawa Anny Klimowicz

W Galerii na ścianie budynku Złocienieckiego Ośrodka Kultury można oglądać prace autorstwa Anny Klimowicz. Wystawa opowiada o przemijaniu czasu.

KU NIEPAMIĘCI

Tematem wystawy jest upływ czasu. Twarze niegdyś bliskich nam osób, z biegiem lat zanikają w naszej pamięci, zacierając rysy, gubiąc detale… Redukują się do kilku cieni z mglistą luką zapomnienia pomiędzy. Wspomnienie zaciera się jak starzejący się fresk na ścianie opuszczonego pałacu – mówi autorka o swoich pracach.

VIDEO:

ANNA KLIMOWICZ urodziła się w w 1980 r. Drawsku Pom. Ukończyła studia w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu na wydziale malarstwa sztalugowego, poszerzając swoje wykształcenie o dodatkowe specjalizacje między innymi takie jak: malarstwo ścienne, witraż artystyczny, rzeźba, malarstwo na jedwabiu, podstawy projektowania, materiały i technologie w malarstwie artystycznym czy organizacja przestrzeni scenicznej.

Po ukończeniu studiów zamieszkała w Alicante (Hiszpania). Tam od 2006 r. zaczęła pracować w branży filmowej początkowo w wytwórni filmowej Ciudad de la Luz , później w wielu innych, jako freelancer.

Doświadczenie zebrane w tej pracy ukształtowało jej prywatną twórczość. Porzuciła tradycyjne malarstwo sztalugowe zastępując je technikami malarstwa scenicznego.

Aktualnie, z powodu pandemii, od roku żyje i tworzy w swoim rodzinnym domu w Żabinku (gmina Wierzchowo).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *