W drawskim szpitalu działa dzienny oddział rehabilitacji kardiologicznej

W drawskim szpitalu działa dzienny oddział rehabilitacji kardiologicznej

Szpital w Drawsku Pomorskim prowadzi dzienny oddział rehabilitacji kardiologicznej. Oddział znajduje się w budynku tzw. starej przychodni przy ul. Chrobrego. Z oddziału mogą skorzystać osoby, u których wystąpiły incydenty kardiologiczne. Po pobycie na oddziale kardiologicznym pacjenci tacy mogą zostać skierowani na oddział rehabilitacyjny.

Rehabilitacja kardiologiczna dedykowana jest osobom z chorobami układu krążenia. Jej celem jest opóźnienie rozwoju choroby, zmniejszenie ryzyka zawału serca i zaostrzeń choroby oraz skrócenie czasu leczenia po zawale serca. Efektem rehabilitacji kardiologicznej jest wydłużenie życia pacjenta oraz poprawa jego komfortu.

Dzięki rehabilitacji kardiologicznej możliwy jest szybszy powrót do życia zawodowego pacjenta, zwiększa się jego aktywność fizyczna, a także może on podjąć aktywne życie społeczne.

Rehabilitacja kardiologiczna ma również pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne pacjentów. Dzięki opiece psychologa możliwe jest wczesne rozpoznanie stanów lękowych i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Osoba która trafi na oddział będzie miała zapewnioną opiekę psychologa, a także specjalistów m.in. dietetyka i fizjoterapeuty.

Skierowanie na rehabilitację kardiologiczną wypisuje lekarz kardiolog, a uczestnictwo w rehabilitacji nie wiąże się z żadnymi kosztami !

Rejestracja wizyt pod numerem tel. 697031307 w godzinach 8.00-14.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *