Żołnierze z CSWL Drawsko udzielali pomocy na stoku

Żołnierze z CSWL Drawsko udzielali pomocy na stoku

W dniach 15 – 19 lutego 2021r. wybrana kadra Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbyła szkolenie kondycyjno – narciarskie w Ośrodku Szkolenia Piechoty Górskiej „Jodła”

W przepięknej zimowej scenerii na stokach Zieleńca przeprowadzono szkolenie kondycyjno – narciarskie dla wybranych żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Warunki do nauki i doskonalenia jazdy były wyśmienite. Śnieg, dużo słońca
i odpowiednie zimowe temperatury dominowały przez cały okres szkolenia. Pomimo wyśmienitych warunków zdarzają się również wypadki. Podczas szkolenia żołnierze udzielili pomocy zabezpieczając miejsce wypadku na stoku jak i również wezwali pomocy do turysty, który podczas jazdy na nartach stracił przytomność w skutek nieszczęśliwego wypadku. Żołnierze CSWL Drawsko zachowując zimną krew czuwali nad bezpieczeństwem turysty do czasu przybycia pomocy medycznej. Jak mówił jeden z uczestników szkolenia – „. Śniegu nie brakowało, a intensywność szkolenia była nie lada wyzwaniem i kontynuacją przygody z narciarstwem”. Wszyscy uczestniczy szkolenia nie tylko doskonali technikę narciarstwa zjazdowego, ale również kształtowali wytrzymałość fizyczną w trakcie atletyki terenowej podczas pobytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *