Zatańczyły w ramach światowej akcji „Nazywam się Miliard”

Zatańczyły w ramach światowej akcji "Nazywam się Miliard"

Tradycyjnie w Walentynki od 2011 r. w ponad 200 krajach i ponad setce polskich miastach odbywa się solidarny taniec przeciwko przemocy wobec kobiet. Uczestnicy zwracają uwagę na problem przemocy, solidaryzują się lokalnie i wspierają ofiary przemocy. Tak również było wczoraj w Czaplinku. Tegoroczne hasło akcji brzmiało – tylko TAK oznacza zgodę. Seks bez zgody to GWAŁT”

14 lutego w dzień św. Walentego, na czaplineckim rynku grupa kobiet z Czaplinka, Wierzchowa i Złocieńca zatańczyły w ramach wcześniej przygotowanego układu choreograficznego.

Głównym koordynatorem wczorajszych działań była Aleksandra Łuczyńska. Jak napisała mediach społecznościowych A. Łuczyńska – biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenie w przestrzeni polskiej polityki, nasz taniec nabiera wielu wymiarów… Jestem niezwykle dumna, że w tym roku do naszej grupy dołączyły wspaniałe kobiety ze Złocieńca i Wierzchowa. Wspólnie z nami zakończyły taniec niezwykle ważnym zdaniem- „Jedna za Miliard, Miliard za jedną!”. Dziękuję wszystkim za udział, wspólną walkę o prawa kobiet!

Nazwa wydarzenia wzięła się z faktu niechlubnej statystyki, że aż miliard kobiet pada ofiarą brutalnej przemocy w ciągu swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *