Strona główna Powiat DrawskiCzaplinek Trudny finał siatkarskich rozgrywek w Czaplinku [VIDEO]

Trudny finał siatkarskich rozgrywek w Czaplinku [VIDEO]

przez admin

W sobotę 6 lutego na hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku został rozegrany pierwszy Turniej Finałowy o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego Juniorek w siatkówce. Wzięło w nim udział 5 drużyn: KPS Czaplinek – gospodarz, MKS Koszalin, GTS PLAS LOMS Gryfice, UKS POMORZANIE POGODNO BUKOWE Szczecin oraz PSPS SMS Police.

W pierwszym spotkaniu KPS Czaplinek zmierzył się z GTS PLAS LOMS Gryfice. Pierwszy set toczy się pod znakiem wyrównanej walki z obu stron, którą kończymy zwycięstwem 25:23. Kolejna partia rozpoczyna się od prowadzenia 5:0 dla zespołu z Gryfic, który stopniowo zwiększa swoją przewagę i wygrywa tego seta wysoko 25:12. W trzeciej partii gra znowu się wyrównuje, w końcówce drużyna z Gryfic osiąga 3-punktową przewagę, którą odrabiamy i mamy piłkę setową w górze.

Niestety nie wykorzystujemy tej akcji i po emocjonującej końcówce przegrywamy tego seta 24:26. Czwarta partia wygląda początkowo jak trzecia, toczy się zacięta walka z obu stron. W połowie seta drużyna z Gryfic obejmuje prowadzenie 13:10, zaczyna dominować na boisku, powiększa swoją przewagę i wygrywa tą partię 25:17 i całe spotkanie 3:1.

KPS Czaplinek – GTS PLAS LOMS Gryfice 1:3 (25:23, 12:25, 24:26, 17:25)W drugim spotkaniu KPS Czaplinek mierzył się z zespołem UKS POMORZANIE POGODNO BUKOWE Szczecin. W pierwszym secie prezentujemy dobrą grę prowadząc 11:7. Rywal nie potrafi się nam przeciwstawić, powiększamy swoją przewagę i wygrywamy tą partię wysoko 25:14. Drugi set toczy się pod znakiem wyrównanej walki z obu stron, w końcówce obejmujemy prowadzenie 21:19, nie oddajemy go do końca partii i wygrywamy ją 25:21.

W trzecim secie od samego początku bardzo dobrą grę prezentuje zespół ze Szczecina, który dominuje bezapelacyjnie na boisku. Nie potrafimy się temu przeciwstawić i przegrywamy tą partię wyraźnie 10:25. Nie załamujemy się tym faktem, w kolejnym secie podejmujemy rękawicę i toczymy zaciętą walkę z rywalem, w końcówce wychodzimy na prowadzenie 19:17.

Niestety wtedy inicjatywę przejmuje drużyna szczecińska, która zaczyna dominować, zdobywa kilka punktów z rzędu i wygrywa tą partię 25:20. Piąty set to wyraźna dominacja zespołu ze Szczecina, który wygrywa wysoko 15:5 i całe spotkanie 3:2.

KPS Czaplinek – UKS POMORZANIE POGODNO BUKOWE Szczecin 2:3 (25:14, 25:21, 10:25, 20:25, 5:15)Wyniki pozostałych spotkań turnieju finałowego na hali w Czaplinku przedstawiają się następująco: PSPS SMS Police – UKS POMORZANIE POGODNO BUKOWE Szczecin 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)MKS Koszalin – PSPS SMS Police 0:3 (9:25, 18:25, 7:25)MKS Koszalin – GTS PLAS LOMS Gryfice 3:1 (25:19, 25:5, 21:25, 25:20)

Drugi turniej finałowy o mistrzostwo województwa rozegramy 20 lutego w Gryficach.