Strażacy z Drawska Pomorskiego otrzymali podwodnego drona

Strażacy z Drawska Pomorskiego otrzymali podwodnego drona

Dziś w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia Żarek z bryg. Pawłem Dymeckim – Komendantem PSP w Drawsku Pomorskim.

Podczas spotkania przedstawiciele stowarzyszenia przekazali na ręce komendanta nowoczesne urządzenie służące do prowadzenia działań ratunkowych na wodzie. Podwodny dron będzie służył strażakom w przypadku prowadzenia akcji poszukiwawczej np. osób, które zaginęły na akwenach wodnych. Urządzenie ma wszechstronne możliwości i znacznie ułatwi pracę drawskim strażakom. Skróci również czas prowadzenia działań ratunkowych. Do obsługi urządzenia służy nowoczesny smartfon, który również został przekazany komendantowi.

Strażacy z terenu powiatu drawskiego ubiegłym roku byli kilkakrotnie dysponowani do akcji poszukiwawczych na wodach okolicznych jezior. Najbardziej dramatyczną akcją było poszukiwanie osób zaginionych podczas zdarzenia do jakiego doszło na jeziorze Przytonko w pobliżu miejscowości Łabędzie. W trakcie poszukiwań strażacy natrafili na ciała dwóch osób.

Strażacy z Drawska Pomorskiego otrzymali podwodnego drona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *