Kolejny kierowca pod wpływem narkotyków. To mieszkaniec z terenu powiatu drawskiego

Kolejny kierowca pod wpływem narkotyków. To mieszkaniec z terenu powiatu drawskiego

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego szczecineckiej jednostki policji w ciągu ostatniej doby zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Kolejne zatrzymanie miało miejsce na terenie gminy Borne Sulinowo. Kierujący nie dość, że posiadał narkotyki to prowadził samochód będąc pod działaniem środków odurzających.

-Podczas podejmowanych interwencji na terenie Szczecinka prewencjusze dwukrotnie wylegitymowali osoby, które w konsekwencji zostały zatrzymane za posiadanie środków odurzających. Substancje które zostały zabezpieczone przez mundurowych po przebadaniu okazały się amfetaminą. 20-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego oraz 30-letni mieszkaniec Szczecinka odpowie za swoje czyny przed sądem –mówi asp. Anna Matys ze szczecineckiej policji.

O surowych konsekwencjach przekona się również mieszkaniec powiatu drawskiego, który na terenie gminy Borne Sulinowo został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie.

-Policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili, że 29-letni kierujący posiada przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy. Wykonane badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenie, że kierujący znajduje się pod działaniem środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Dziś przedstawiono mu zarzuty posiadania środków odurzających, a wysłana do analizy krew pozwoli na ewentualne przedstawienie zarzutu prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających. Grozi za to nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *