Nadal będą rewitalizować zapomniane miejsca. Stowarzyszenie Tempelburg otrzymało grant na działania

Nadal będą rewitalizować zapomniane miejsca. Stowarzyszenie Tempelburg otrzymało grant na działania

W dniu 11.01.2021 ogłoszone zostały wyniki naboru w Programie Społecznik na lata 2019-2021 realizowany przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów ponownie znalazło się Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne TEMPELBURG z Czaplinka, które zgłosiło swój projekt pod nazwą  ”Ławeczka Pamięci – Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc” .

Na blisko 140 zgłoszonych inicjatyw w subregionie C, obejmującym powiaty choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński, wałecki , projekt stowarzyszenia Tempelburg, znalazł się na 28 miejscu otrzymując blisko 89 punktów na 100 możliwych.

 W ramach tego zadania, poprzez rewitalizację zaniedbanych cmentarzy, zadbamy o przywrócenie pamięci o byłych mieszkańcach tych ziem. Mamy ogromną nadzieję, że ”Ławeczka Pamięci – Rewitalizacja Zapomnianych Miejsc”, będzie projektem cyklicznym, który przyczyni się do ocalenie od zapomnienia i od całkowitego zniszczenia cmentarzy zagubionych wśród łąk ,pól i lasów w powiecie drawskim i gminie Czaplinek.

Realizowany przez samorząd województwa zachodniopomorskiego Program „Społecznik” to szansa dla organizacji pozarządowych i związanych z nimi grup nieformalnych na zdobycie funduszy na realizację własnych pomysłów ważnych dla lokalnych społeczności.

Realizacja projektu przeprowadzona zostanie w miesiącach marcu oraz kwietniu i będzie kontynuacją naszych działań rozpoczętych w 2019 roku w ramach programu ‘’Rewitalizacji Miejsc Pamięci’’ .

Zapraszamy wszystkich do współpracy .

Mariusz Kapczuk

prezes SHK TEMPELBURG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *