Wyjątkowe wędrówki po Wierzchowie. Jest już kolejna książka J. Leszczełowskiego

Wyjątkowe wędrówki po Wierzchowie. Jest już kolejna książka J. Leszczełowskiego

Wierzchowo doczekąło sięswojej publikacji książkowej. Pozycja nosi tytuł Wierzchowskie wędrówki w pięciu wymiarach Część I, a jej autorem jest Jarosław Leszczełowski, który w swoim dorobku ma ponad trzydzieści książek o historii ziem drawskiej i wałeckiej.

Publikacja ukazała się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz oczywiście Gminy Wierzchowo. „Wędrówki w pięciu wymiarach” to specyficzny sposób opowiadania o historii regionu, połączony z zachętą do odbywania wypraw terenowych. Podczas lektury książki czytelnik porusza się w trzech wymiarach geometrycznych, wybierając mniej lub bardziej znane szlaki, drogi, ścieżki, a niekiedy i bezdroża. Na trasie takich wędrówek zostały wyznaczone przystanki położone przy różnorodnych obiektach, które mają ciekawą historię lub z którymi są związane stare legendy.

Wierzchowskie wędrówki w pięciu wymiarach podzielone zostały na dwa tomy. W pierwszym, który właśnie się ukazał, autor opisał starszy, średniowieczny obszar osadniczy gminy, który obejmuje następujące miejscowości: Wierzchowo, Osiek Drawski, Żabin, Żabinek i Żeńsko oraz kilka mniejszych osad i dawnych folwarków. Historia miejscowości (Będlino, Otrzep, Garbowo, Sośnica, Świerczyna i Wielboki) powstałych w okresie nowożytnym będzie przedmiotem drugiego tomu. 

Wyjątkowe wędrówki po Wierzchowie. Jest już kolejna książka J. Leszczełowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *