Drawski urząd podał ostateczne wyniki głosowania na projekty budżetu obywatelskiego

Drawski urząd podał ostateczne wyniki głosowania na projekty budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Gminy Drawsko Pomorskie już po raz piąty mogli zdecydować na co przeznaczyć w kolejnym roku pieniądze z miejskiego budżetu. W głosowaniu wzięło udział 1976 mieszkańców, a wybrane do realizacji zostały 3  projekty, dwa z obszaru miejskiego i jeden z obszaru wiejskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos w Drawskim Budżecie Obywatelskim i tak licznie zaangażowali się w promocję składanych zadań w naszej gminie. 3 projekty wybrane przez mieszkańców zostaną przez nas zrealizowane w kolejnym roku budżetowym.

W sumie mieszkańcy oddali 1976 głosów, z czego 1931 przez internet. Frekwencja wyniosła 8,58%.  Mieszkańcy Gminy Drawsko Pomorskie mogli sami zdecydować oddając swój głos w terminie od 30 listopada do 11 grudnia 2020r., głosując elektronicznie lub na karcie papierowej, które zadania zostaną zrealizowane w 2021roku. Każdy mógł oddać głos jeden raz na jeden projekt. Liczba głosów nieważnych oddanych w formie papierowej wyniosła 2, poprzez nieprawidłowe wypełnienie karty do głosowania.

Drawski urząd podał ostateczne wyniki głosowania na projekty budżetu obywatelskiego

Najpopularniejsze projekty

  • 357 głosów w zadaniach miejskich oddano na projekt pt. „DRONY RATOWNICZE + WIEŻA RATOWNICZA” wnioskodawcy Pana  Michała Walkiewicza, wartość projektu  to 60.000,00 zł, będzie realizowany w przyszłym roku, projekt zakłada zakup dronów i przeszkolenie pracowników UM w zakresie ich obsługi oraz zakup wieży obserwacyjnej dla ratowników wodnych zabezpieczają kąpieliska wodne na terenie Gminy Drawsko Pomorskie. Wieża obserwacyjna dla ratowników wodnych umożliwi lepszy pogląd na kąpielisko i sprawi że akcja ratownicza będzie przebiegała znacznie sprawniej. Drony wyposażone w kamerę termowizyjną i głośnik pozwolą na dokładniejszą ocenę sytuacji i przeszukiwanie terenu w celu odnalezienia osób potrzebujących pomocy.
  • 353 głosów  DOPOSAŻENIE STADIONU MIEJSKIEGO” wnioskodawcy Pana Łukasza Włodka, wartość projektu  to 60.000,00 zł., będzie realizowany w przyszłym roku, projekt zakłada montaż piłkochwytów za bramkami na boisku z naturalną trawą oraz budowie wiaty ogniskowej na terenie stadionu. Montaż piłkochwytów przyczyni się do poprawy jakości, komfortu oraz bezpieczeństwa prowadzonych zajęć, treningów oraz imprez sportowych na stadionie miejskim. Budowa wiaty stworzy przestrzeń do integracji zawodników i kibiców.
  • 752 głosów w zadaniach wiejskich oddano na projekt pt. „SPRZĘT ORAZ INFRASTRUKTURA SPORTOWA  – W JEDNOŚCI SIŁA –  RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ” wnioskodawcy Pana Andrzeja Kowalika, Reginy Malec oraz Haliny Wojtów Von Walther , wartość projektu to  59.957,00 zł., projekt zakłada zakup i założenie  w miejscowości Zarańsko przyrządów gimnastycznych napowietrznych, przy placu zabaw. W miejscowości Zagórki ogrodzenie boiska do gry w siatkówkę. W miejscowości Suliszewo zakup kontenera magazynowego oraz traktora do koszenia murawy.
Drawski urząd podał ostateczne wyniki głosowania na projekty budżetu obywatelskiego
Drawski urząd podał ostateczne wyniki głosowania na projekty budżetu obywatelskiego

Gratulujemy autorom zwycięskich projektów a pozostałym wnioskodawcom dziękujemy za kreatywność i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej, edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcom bardzo dziękujemy za oddane głosy i obywatelskie zaangażowanie w sprawy naszego miasta. Oddano łącznie 1974 ważnych głosów. Wszystkie złożone projekty są dla nas cennym źródłem wiedzy na temat oczekiwanego przez mieszkańców kierunku rozwoju naszego miasta. Z pewnością wyciągniemy z nich wnioski przy planowaniu przedsięwzięć finansowanych z budżetu gminy.

Drawski urząd podał ostateczne wyniki głosowania na projekty budżetu obywatelskiego
Drawski urząd podał ostateczne wyniki głosowania na projekty budżetu obywatelskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *