Pijany kierowca jechał ulicami Czaplinka. Jak skończył?

Pijany kierowca jechał ulicami Czaplinka. Jak skończył?

Dziś około godz. 17-stej przez czaplineckie rondo, a następnie ulicą Dąbrowskiego jechał kierowca, który poruszając się po ulicach stwarzał zagrożenie. Mężczyzna jadąc ulicami zjeżdżał ze swojego pasa ruchu i zajeżdżał drogę innym pojazdom. Sytuację zaobserwował mieszkaniec Złocieńca, który podążał tą samą trasą.

Na ulicy Dąbrowskiego zmusił on kierującego Skodą do zjechania na parking, a następnie po zatrzymaniu podbiegł do pojazdu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki.

Potwierdziły się wcześniejsze przypuszczenia kierowcy ze Złocieńca – po otworzeniu drzwi wyczuł silną woń alkoholu. Zatrzymany mężczyzna po opuszczeniu pojazdu próbował szarpać się z mężczyzną, który go zatrzymał.

Widząc to kolejny kierowca dołączył do obywatelskiej akcji i do czasu przyjazdu patrolu Policji pijany mężczyzna w asyście dwóch kierowców oczekiwał przy swoim samochodzie.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Drawsku Pomorskim przejęli pijanego mężczyznę. Wykonane badanie potwierdziło ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak poinformowała nas sierż sztab. Karolina Żych to już drugi raz, kiedy Policjanci mają do czynienia z tym samym kierowcą, który wsiadł do samochodu po spożyciu alkoholu.

Duże brawa należą się kierowcy ze Złocienca, który ujął nietrzeźwego kierującego. Jego postawa pomogła zapobiec ewentualnej tragedii do której mógł doprowadzić kierujący zatrzymanym pojazdem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *