Rozdawali odblaski i sprawdzali trzeźwość

Rozdawali odblaski i sprawdzali trzeźwość

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pom. wraz z Żandarmerią Wojskową prowadzili działania profilaktyczne wśród kierowców poruszających się po naszych drogach i promowali trzeźwość za kierownicą.

„Nie jeżdżę po alkoholu” to hasło działań, które dzisiaj od samego rana prowadzone były przez drawskich policjantów i żandarmów. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, a celem akcji było przypominanie kierowcom, że każda ilość spożytego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a także eliminowanie z dróg tych, którzy usiedli za kierownicę pod jego wpływem.

Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka oprócz tego, że jest prawnie zabroniona, zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym i bardzo często jest tragiczna w skutkach.

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” dzisiaj policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego w Drawsku Pomorskim już po raz kolejny realizowali działania profilaktyczne skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Rozdawali odblaski i sprawdzali trzeźwość

Akcja miała na celu zachęcenie jak największej liczy pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale także w tym obszarze, w nieoświetlonych lub słabo oświetlonych miejscach.

Funkcjonariusze z drawskiej komendy od wczesnych godzin rannych prowadzili działania na terenie Drawska Pom. Mundurowi informowali mieszkańców, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych w życiu codziennym, że wystarczy kamizelka, brelok, bądź inny element odblaskowy, który możemy umieścić chociażby na rękawie czy nogawce spodni, a który odbija światło reflektorów samochodowych nawet z bardzo dalekich odległości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *