Rowerem nad Bałtyk – to już możliwe [VIDEO!]

Rowerem nad Bałtyk - to już możliwe [VIDEO!]

Pojezierze Drawskie otrzymało dostęp do morza i to dosłownie. Wystarczy wsiąść na rower i przejechać zmodernizowaną ścieżką rowerową ze Złocieńca w kierunku Połczyna Zdroju,  a następnie nową ścieżką rowerową w kierunku Białogardu i Kołobrzegu. W kilka godzin można dotrzeć nad Bałtyk. Uroczyste otwarcie połączonych ścieżek odbyło się w miniony piątek w Zajączkowie w gminie Połczyn Zdrój.

W spotkaniu rowerzystów wzięli udział pasjonaci dwóch kółek Ze Złocieńca, Czaplinka, Wałcza Świdwina, Białogardu i innych okolicznych miejscowości. Byli również samorządowcy i przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego

Trasa rowerowa ze Złocieńca do Białogardu ma blisko 70 km. Jak mówią władze województwa zachodniopomorskiego, to nie koniec inwestycji w tym miejscu. Aktualnie trwa projektowanie blisko 12 km łącznika, który otworzy trasę do Świdwina.

Województwo Zachodniopomorskie w 2015 roku przystąpiło do realizacji spójnej koncepcji sieci tras rowerowych. Misją projektu była promocja turystyki rowerowej na Pomorzu Zachodnim. Głównym celem KONCEPCJI było wyznaczenie przebiegu głównych wojewódzkich turystycznych tras rowerowych.

Prace nad projektem obejmowały przeprowadzenie wstępnych analiz generatorów ruchu, potencjalnych tras, istniejących istotnych szlaków, zebranie i weryfikację informacji o istniejących i planowanych drogach i szlakach od gmin i lasów, sporządzenie map oraz prace terenowe. Przy wyznaczeniu głównych korytarzy i tras tematycznych zbadane zostały ich długości, atrakcje i infrastruktura turystyczna oraz transport publiczny w ich zasięgu. Cztery główne trasy opracowano szczegółowo

Rowerem nad Bałtyk - to już możliwe [VIDEO!]

Trasy rowerowe można znaleźć na stronie: www.rowery.wzp.pl

Rowerem nad Bałtyk - to już możliwe [VIDEO!]
Rowerem nad Bałtyk - to już możliwe [VIDEO!]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *