Policjanci na skuterach Będzie więcej takich akcji

Policjanci na skuterach Będzie więcej takich akcji

Policjanci z powiatu drawskiego realizują akcję ,, Kłusownik to też złodziejPolicja na straży ochrony środowiska naturalnego”. W ramach działań policjanci wyposażeni w nowoczesne skutery patrolują akweny wodne na terenie Powiatu Drawskiego. Jeden z takich patroli odbył się w środę na jeziorze Drawsko. W ramach patrolowania jeziora policjanci typowali miejsca nielegalnego połowu ryb i sprawdzali, czy osoby łowiące ryby mają odpowiednie pozwolenia. W trakcie pracy policjanci sprawdzali również uprawnienia osób, które pływają po jeziorze sprzętem wodnym ,a także stan ich trzeźwości.

W działaniach wykorzystane zostały dwa nowoczesne skutery wodne, które są na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim. Zakup skuterów możliwy był dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Jak zapowiadają policji w najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych kontroli wytypowanych miejsc połowu ryb.

Policjanci apelują również o przestrzeganie przepisów dotyczących wprowadzonej na jeziorze strefy ciszy.

Zgodnie z uchwałą Nr XXXVII/499/14 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie Drawskiego Parku Krajobrazowego oraz Zarządzeniem Burmistrza Czaplinka Nr 62/2014 w sprawie wprowadzenia informacji o sportowym i rekreacyjnym korzystaniu z j. Drawsko zakaz obowiązuje na terenie całego jeziora.

Zakaz nie dotyczy służb wykonujących obowiązki służbowe, w tym podmiotów uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego zapewniających bezpieczeństwo na wyznaczonym obszarze wodnym w trakcie wykonywania przez nie zadań statutowych.

Policjanci na skuterach Będzie więcej takich akcji
Policjanci na skuterach Będzie więcej takich akcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *