ZK Wierzchowo więźniowie nie marnują czasu

ZK Wierzchowo więźniowie nie marnują czasu
smart

Czas epidemii, to czas wielu ograniczeń.  W zakładzie Karnym w Wierzchowie podejmujemy działania mające na celu zagospodarowanie czasu wolnego naszym podopiecznym. 

Przy ograniczeniach związanych między innymi z zakazem prowadzenia zajęć grupowych, normą stały się zajęcia indywidualne dla osadzonych i zachęcaniem ich do pracy samodzielnej. Jednym ze sposobów zagospodarowania czasu wolnego,  jest zachęcanie osadzonych do udziału w różnego rodzaju zajęciach plastycznych, możliwych do realizacji w celach mieszkalnych lub świetlicach. 

Wśród naszych podopiecznych jest całkiem duża liczba osób utalentowanych  artystycznie. Chętnie odświeżają swoje umiejętności i talenty. Niektórzy robią to dla siebie, by przekazać upominki swoim bliskim, inni przekazują swoje prace na cele charytatywne lub konkursy. Niejednokrotnie zostają laureatami i zdobywają nagrody, a to zawsze cieszy i poprawia samopoczucie.

– Cieszę się , gdy uda mi się zrobić coś ładnego i trudnego. Dawno nie bawiłem się kredkami, ostatnio w podstawówce, prawie zapomniałem jak to się robi. Może jak wyjdę, to będę malował obrazy – opowiada, śmiejąc się,  jeden z osadzonych – moje obrazki wiszą u wychowawcy w pokoju, innych też, ale moich jest najwięcej.  Jak tam wchodzę, to od razu mam lepszy humor – dodaje zadowolony.

ZK Wierzchowo więźniowie nie marnują czasu
smart
ZK Wierzchowo więźniowie nie marnują czasu
smart

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *