Obwodnica Węgorzyna – już można jeździć

Od dziś kierowcy mogą już korzystać z całej obwodnicy Węgorzyna w ciągu DK20. Inwestycja zrealizowana za 13,3 mln zł przez firmę PRD Nowogard została oddana do ruchu 4 miesiące przed terminem kontraktowym. 

Obwodnica powstała jako droga jednojezdniowa o długości 1 km i szerokości 7 metrów (2 pasy ruchu po 3,5 m), na jej początku i końcu zostały wybudowane ronda.
Pierwszy etap budowy obwodnicy o długości 0,5 km, od DK20 od strony Stargardu do DW151, powstał kilkanaście lat temu. Obwodnica w takim kształcie nie zapewniała możliwości ominięcia Węgorzyna i ruch obywać się przez miasto, starym przebiegiem DK20. Przez następne lata nie było środków na realizację tej inwestycji. W 2017 roku został zatwierdzony Program inwestycji i przyznane finansowanie rządowe dla realizacji 2. etapu budowy obwodnicy Węgorzyna.
DK20 w Węgorzynie przebiegała przez środek miejscowości, między zabudowaniami. Trasa na znacznej części ma nawierzchnię z kostki kamiennej. Dzięki obwodnicy z Węgorzyna zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy, zmniejszy się jego uciążliwość dla mieszkańców, jak również skróci przebieg DK20.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *