Żeglarskie życie w Czaplinku wraca do normalności.

Żeglarskie życie w Czaplinku wraca do normalności.

Czaplineckie Bractwo Żeglarskie po kilku tygodniach przerwy spowodowanej pandemią wraca do swojej podstawowej działalności. Rozpoczęły się już zaplanowane wcześniej szkolenia dzieci i młodzieży. Zajęcia praktyczne realizowane są na wodach jeziora Drawsko. Również przystań żeglarska w Czaplinku  rozpoczęła działalność i każdego dnia na wodzie można zobaczyć kolejne pływające jednostki. Żeglarze z Czaplinka działają nie tylko na wodzie.

W czasie trwającej pandemii żeglarze odnowili miejsce pamięci o Janie Pawle II. Jest to miejsce w którym po śmieci Jana Pawła II grupa żeglarzy postawiła pamiątkową tablicę oraz krzyż. W ten sposób upamiętniono trzykrotny spływ Karola Wojtyły rzeką Drawą. Pierwszy raz jako ksiądz w roku 1955, drugi w roku 1961 jako biskup i trzeci raz jako kardynał w roku 1967.

Kilkanaście lat jakie minęły od czasu ufundowania tablicy doprowadziły do degradacji drewnianego krzyża . Teraz sytuacja się zmieniła. Wspólną pracą ustawiony został krzyż zakupiony przez jednego z żeglarzy. Odrestaurowane miejsce jest chętnie odwiedzane przez okolicznych mieszkańców i turystów.

O szczegółach działalności czaplineckiej mariny i działaniach żeglarzy opowiedział nam komandor Andrzej Cogiel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *