Pościg w Drawsku Pomorskim. Kilka radiowozów w pościgu

Pościg w Drawsku Pomorskim. Kilka radiowozów w pościgu

Dzisiejszego popołudnia patrolujący teren miasta policjanci zauważyli na ul. Mickiewicza pojazd, który poruszał się bez tablic rejestracyjnych. Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierowcy. Chwilę później rozpoczęły się dramatyczne sceny. Kierowca podjął ucieczkę wyprzedzając na ulicach Drawska kolejne pojazdy i rozwijał niebezpieczną prędkość. Stwarzał na ulicach olbrzymie zagrożenie dla kierowców i pieszych. Policjanci widząc co się dzieje, powiadomili kolejne patrole. Kierowca nie reagował na dawane przez policjantów sygnały. Kontynuował swoją ucieczkę kierując swój pojazd poza miasto. Do akcji dołączyły kolejne radiowozy i żandarmeria wojskowa. Pościg prowadzony był w pobliżu Mielenka, Dzikowa i Karwic. Ostatecznie funkcjonariuszom udało się doprowadzić do zatrzymania kierującego samochodem Oplwm Vectra. Kierującym okazał się 24-latek.

Jak powiedziała nam przed godz.21-szą sierż. sztab. Karolina Żych:

Na miejscu zatrzymania policjanci wciąż pracują. Wyjaśniane są okoliczności i przyczyny ucieczki kierowcy. 

Niezatrzymanie w takiej sytuacji traktowane jest jak przestępstwo, a konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe. Sprawa automatycznie trafia do sądu.

Ponadto, w przypadku gdy kierowca był nietrzeźwy, miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów lub zamontował w pojeździe nielegalne tablice rejestracyjne wprost z drogi może trafić na kilka miesięcy do aresztu, by tam czekać na rozprawę.

Sądy nie wykazują się pobłażliwością i oprócz grzywny, nakładają na zatrzymaną osobę zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od roku do 15 lat. Dodatkowo, sędzia może też skierować uciekiniera do więzienia nawet na 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *