Jest ujemny wynik ostatecznego testu lekarza

Jest ujemny wynik ostatecznego testu lekarza

Dziś rano przyszła do drawskiego szpitala bardzo dobra wiadomość. Lekarz podejrzany o zakażenie koronawirusem ma po trzecim wykonanym teście wynik ujemny. To oznacza, że nie jest zakażony.

Przypomnijmy, że w sobotę wynik lekarza w był pozytywny, a kolejny wykonany ujemy. To spowodowało niepewność wykonanych wyników. Zaszła więc konieczność zrobienia kolejnego ostatecznego testu, który dał odpowiedź, że lekarz nie jest zakażony. 

Wykluczenie koronawirusa u lekarza będzie miało swoje dalsze konsekwencje. Osoby, które skierowane zostały na kwarantannę, bo miały kontakt z lekarzem będą miały zdjętą kwarantannę. Będą mogły wrócić do normalnego funkcjonowania. 

Warto dodać, że w chwili kiedy szpital otrzymał informację o pierwszym wyniku lekarza podjęta została decyzja o zamknięciu SOR-u i jego dezynfekcji. Po skompletowaniu kadry i personelu i wykonaniu dezynfekcji w niedzielny wieczór SOR wrócił do funkcjonowania. Od czasu wystąpienia koronawirusa był to najbardziej prawdopodobny przypadek zakażenia i podjęte zostały odpowiednie procedury. 

Na chwilę obecną oficjalne statystki mówią, że na terenie powiatu drawskiego nie ma przypadków zakażenia koronawirusem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *