W SP Mielenko – ciekawy projekt. Dziadek z klasą

W SP Mielenko - ciekawy projekt. Dziadek z klasą

20 grudnia odbyło się kolejne spotkanie uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim w ramach realizacji klasowego projektu ,,Ciekawe spotkania z dziadkami”. Klasa gościła już panią Irenę Sauter, emerytowaną nauczycielkę plastyki i utalentowana malarkę.

Tym razem gościem klasy był dziadek Kubusia, pan Kazimierz Iwański. Pan Kazimierz to emerytowany strażak, który pracował w Straży Pożarnej w Drawsku Pom. Bardzo chętnie opowiedział dzieciom o swojej ciężkiej i trudnej pracy, a te słuchały go z zaciekawieniem i zadawały wiele pytań. Niektórzy już zadeklarowali, że w przyszłości zostaną strażakami.

Wszyscy widzieli w nim bohatera, który pomagał ludziom i jeździł do wypadków i pożarów. Nikt jednak nie spodziewał się, że Pan Kazimierz posiada także wielki talent muzyczny. Zagrał i zaśpiewał dzieciom wiele kolęd i pastorałek. Oczywiście nie zabrakło chóru, który stworzyli sami uczniowie. To było naprawdę wspaniałe przeżycie dla dzieci, a Kubusia rozpierała duma, że ma takiego wspaniałego dziadka.

Spotkanie zakończyło się przy wspólnym stole wigilijnym. Były radosne życzenia przy opłatku, które dopełniły całości tego radosnego dnia. Uczniowie klasy wraz z wychowawcą Jolantą Szustakiewicz bardzo serdecznie dziękują panu Kazimierzowi za przybycie do szkoły i podzielenie się swoją pasją do muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *