Złocieniec – policjanci na ulicach. VIDEO!

Złocieniec - policjanci na ulicach. VIDEO!

W piątek w godzinach porannych na terenie Złocieńca trwały policyjne działania. Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim rozdawali pieszym elementy odblaskowe. Jak powiedziała nam sierż. sztab.  Karolina Żych – dzisiejsza akcja policjantów to reakcja na ostatnie potrącenia pieszych na ul. Mickiewicza. W ostatnim czasie doszło do dwóch potrąceń, a łącznie do trzech na ul. Mickiewicza.

Dziś policjanci rozdają odblaski, aby poprawić bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg. Po ostatnich zdarzeniach policjanci skierowali również pismo do zarządcy drogi o poprawę oświetlenia w obrębie przejść.

Podczas porannej akcji osoby poruszające się po chodnikach nie posiadały elementów odblaskowych. Podczas poruszania się w miejscach słabo oświetlonych osoby te nie są widoczne dla kierowców. Kierowcy nie mają możliwości odpowiedniej reakcji w przypadku kiedy napotkają przed pojazdem pieszego. Piesi często mają mylne wyobrażenie że są widoczni dla kierowców. Takie sytuacje można zaobserwować na przejściach na ul. Mickiewicza. Piesi, którzy dochodzą do przejścia są zauważani bardzo późno przez kierowców. Niestety ma na to wpływ brak odblasków połączony z nieodpowiednim oświetleniem przejścia.

Nawet małe, drobne odblaski mogą uratować życie. Zwiększają one widoczność pieszego, a kierowca może w odpowiedni sposób zareagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *